Spelkalendern
Romme
Första start 18:30
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:15
4
19:38
5
20:00
6
20:22
7
20:44
8
21:05
9
21:24
10
21:42
11
22:00

P21-lopp - Spårtrappa
3-åriga och äldre 55.001 - 395.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-(2.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

5 Xanthis Daiquiri

Fredrik B Larsson

Fredrik B Larsson

14.7a

5/2140 V 5 Peter Norman Stable AB, m fl Flenmo Egendom AB, Mellösa

2

10 My Golden Eye

Rikard N Skoglund

Joakim Elfving

15.2a

10/2140 S 4 Wall Hans Ivar, Rättvik Wall Hans Ivar, Rättvik

3

12 Photo

Emilia Leo

Bo Svensson

15.3a

12/2140 V 9 Svensson Bo & Willtschko Isabella Svensson Bo & Willtschko Isabella

4

15 Ibra Sånna

Sajmir Ceka

Sophie Ställberg

15.4a

15/2140 V 10 Ceka Sajmir, Brossberg U & Ställberg M Happy People Racing AB, Tranås

5

11 Valentine Heart

Oskar J Andersson

Oskar J Andersson

15.5a

11/2140 S 6 AB Hakkapow, Västerås Menhammar Stuteri AB, Ekerö

6

2 B.G.Arne

Jonathan Gustavsson

Jonathan Gustavsson

15.6a

2/2140 H 6 F:a Bullergårdens avel & ridcenter Oscarsson Jim, Vislanda

7

1 I am Boko

Torbjörn Jansson

Jakob Croon

15.7a

1/2140 V 5 Nilsson Joakim, m fl Boko Stables Holland BV, Nederländerna

O

13 Bobo

Göran Molander

Åsa Bäck

15.7ag

13/2140 V 9 Bäck Åsa, m fl Carabott Ivan, Malta

O

8 J.R.Rightwaytogo

Erika Gustafsson

Erika Gustafsson

16.4a

8/2140 V 8 Gustafsson Erika, Gustafs J & R Industritvätt AB, Eskilstuna

O

6 Dear Farmer Henry

Lukas L Svedlund

Monica Mårtensson

16.4a

6/2140 V 8 Mårtensson Monica & Liss Johan L Nilsfors Veterinär AB, Vallentuna

O

4 Rally Frans

Kajsa Frick

Johan Sandström

16.5a

4/2140 V 6 Sandström Johan & Hessman Tobias Tesch Power KB, Bro

Struken

3 Nebbiolo

Elina Rodionovskaya

Elina Rodionovskaya

.a

3/2140 V 7 Rodionovskaya Elina, Borlänge Rodionovskaya Elina, Borlänge

Struken

7 Alexia Marshall

Magnus Jakobsson

Magnus Jakobsson

.a

7/2140 S 7 Stall Marshall HB, Åmotfors Stall Marshall HB, Åmotfors

Struken

9 Vallee de Lumiere

Tomas Pettersson

Patrik T Eriksson

.a

9/2140 V 6 Eriksson Patrik T & Carlsson Stefan Knutsson Trotting AB, Göteborg

Struken

14 Crane

Ida Sandström

Johan Sandström

.a

14/2140 V 11 Sandström Johan & Emmervall Madeleine Nylander Christer, Kovland
Nu snackas det om: