Spelkalendern
Romme
Första start 18:00
LOPP
1
18:00
2
18:21
3
18:42
4
19:05
5
19:30
6
19:52
7
20:15
8
20:37
9
21:00
10
21:22
11
21:42
12
22:02

Best Western Gustaf Wasa Hotel
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 100.001 - 500.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 295.001 kr
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-(5.000)-(1.500) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

10 Lome Storm

Örjan Kihlström

Robert Bergh

29.5

3/2160 V 5 Ingebjörn & Anna's Equiterapi AB, m fl Sjögren Anna, Tierp

2

13 Vimse Lars

Erik Adielsson

Öystein Tjomsland

29.8

6/2160 V 8 Lars Evert Nilsson AB, Östersund Lode Grunde K, Norge

3

6 Månbest A.M.

Gunnar Melander

Gunnar Melander

30.8

6/2140 H 5 Öberg AnnaMaria & Melander Gunnar Öberg AnnaMaria & Melander Gunnar

4

15 Jokke Ålj

Carl Johan Jepson

Jerry Nilsson

30.1

8/2160 V 6 Stall Färje Sjödin Ewa, Näsåker

5

5 Guli Tiger

Emeli Eriksson

Karin Eriksson

31.1

5/2140 V 10 Hans Eriksson Entreprenad AB Andersson F & HB Anderssons Hästar

6

3 Sikvelands Stjerna

Johanna Stark
Emil Eriksson

Jan-Olov Åberg

31.3

3/2140 S 8 Easy KB, Uppsala Sikveland Norodd, Norge

7

12 Erland

Oskar Kylin Blom

Christina Erlandsson

30.5g

5/2160 V 7 Erlandsson Christina, Hedemora Erlandsson Christina, Hedemora

O

1 Alwinn W.J.

Ulf Ohlsson

Robert Wilhelmsson

31.4

1/2140 V 5 Stall J U P HB, m fl (Wilhelmsson R) Johansson Madelene&Wilhelmsson Robert

O

8 Högheimsfax

David Nylander

David Nylander

30.6

1/2160 V 10 David Nylander AB, Rättvik Sletner Bente K., Norge

O

4 Flaga

Jan-Olov Åberg

Jan-Olov Åberg

31.9

4/2140 S 8 Åberg Jan-Olov, Bollnäs Persson Per-Gunnar, Järvsö

O

14 Frisli Loke

Angelica Klockar

Angelica Klockar

31.5

7/2160 V 10 Heldt Strandberg Lena, m fl Opheim Tor & Anita, Norge

O

2 Prins Ålj

Therese Boström

Tommy Eriksson

32.9g

2/2140 V 11 Modin Helene, Borlänge Sjödin Ewa, Näsåker

O

9 Moi Edel(NO)

Rikard N Skoglund

Öystein Tjomsland

32.3

2/2160 S 6 Team Tjomsland Racing Stable AB Hålland Harald, Norge

d

11 Klack Alva

Robert Wilhelmsson

Robert Wilhelmsson

10g

4/2160 S 5 Wilhelmsson Robert & Johansson M Olsson Jessica & Reiser Joakim

d

7 Kajsas Ture

Susanne Österberg

Susanne Österberg

15g

7/2140 V 8 Dynesius Caroline, Ludvika Dynesius Caroline, Ludvika