Spelkalendern
Romme
Första start 18:00
LOPP
1
18:00
2
18:21
3
18:42
4
19:05
5
19:30
6
19:52
7
20:15
8
20:37
9
21:00
10
21:22
11
21:42
12
22:02

STL Kallblodsdivisionen, Final i Meeting 2
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga. Körsvenskrav kat. 1.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 750.001 kr, 40 m vid 1.250.001 kr Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 250.000-125.000-62.500-31.500-18.500-11.000-7.000 (7 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

5 Gorm

Ulf Ohlsson

Svante Båth

26.5

5/2140 H 4 Countess AB, Luleå Johansson Peter, Harads

2

1 Hugo Bäck

Jörgen Westholm

Jörgen Westholm

26.8

1/2140 V 6 Stall Vi Tre AB, Gävle Bäck Åsa & Magnus

3

10 Don Viking

Magnus A Djuse

Stefan Dellbro

25.5

2/2180 V 11 Dellbro Stefan & Oskarsson Anneli Oskarsson Anneli, Vindeln

4

11 Våler Nikolai(NO)

Erik Adielsson

Öystein Tjomsland

25.8

3/2180 H 5 Stall Olympic AB, Årjäng Karlsen Camilla, Norge

5

2 Hönn Blesa

Ulf Backhouse

Ulf Backhouse

27.5

2/2140 S 10 Backhouse Ulf & Eriksson Jan Strande Lars, Norge

6

6 Brenne Järven

Rikard N Skoglund

Joakim Elfving

26.7

1/2160 V 10 Åslund Lars, m fl Brenne Vidar A, Norge

7

9 Art Kjarvald

Ulf Eriksson
Kajsa Frick

Stig Jarle Röste

26.5

1/2180 H 13 Stig Röste Travträning AB, Hudiksvall Olsen Kjell R, Norge

O

13 Järvsöodin

Jorma Kontio

Jan-Olov Persson

28.6g

5/2180 H 7 Stall Slugas Persson Jan-Olov, Hudiksvall

O

7 Guli Glöd

Marcus Lilius

Erik Svensson

29.6

2/2160 V 13 Erik Svensson Travtränings AB Andersson F & HB Anderssons Hästar

O

12 B.W.Rune

Mats E Djuse

Jan-Olov Persson

ug

4/2180 H 5 B W Montage AB, Älvsjö Wallström Birger, Älvsjö

d

4 Nordby Kuling

Olle Alsén

Olle Alsén

8g

4/2140 V 7 Easy KB, Uppsala Sälid Bodil & Sverdrup Georg W

d

8 S.T.C.C.Faksen

Örjan Kihlström

Karen E. Kvåle

11g

3/2160 V 8 Backlund Peter & Kvåle Karen E Rustad Ola, Norge

Struken

3 Aas Balder(NO)

Emilia Leo

Ida Brekke - 3/2140 V 12 Brekke Ida, Norge Röd Björn-Vidar & Asbjörn