Spelkalendern
Romme
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33

Banförhållande: Lätt bana

Företräde Treåriga
3-åriga och äldre högst 48.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030319 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 16.001 kr
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-(5.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

3 Ninepoints Lasse

Jörgen Westholm

Jörgen Westholm

18.0

3/2140 H 3 Johansson Bengt, Sala Johansson Bengt & Westholm Jörgen

2

11 Chaebol

Örjan Kihlström

Caroline Jöhncke

17.5

3/2160 S 4 Jöhncke Thomas & Caroline Annemanna AB, Ekerö

3

4 Bältra Yolo

Tomas Pettersson

Jan Schön

18.4

4/2140 V 4 Lindkvist Lars, Viksjöfors Vesterberg Ulla & Lindqvist Lars

4

15 Åcknes Elliot

Mats E Djuse

Lina Tallberger

17.7

7/2160 V 3 Eriksson Morgan & Julander Eva-Lena Eriksson Morgan & Molly

5

12 Whispers

Nathalie Blom

Nicklas Hellqvist

17.7

4/2160 S 4 Nicklas Hellqvist Stable AB, Örebro De Luxe Trotting Mälardalen HB

6

1 Shiffrin

Andreas Hammarström

Björn Hammarström

18.6

1/2140 V 4 Hammarström Björn & Andreas Hammarström Björn & Andreas

7

10 David

Daniel Wäjersten

Daniel Wäjersten

17.9

2/2160 V 4 Jason Ulrika, Jonsson L,Selander Tomas Travtr. Svante Båth AB, Upplands Väsby

O

13 Rita Roc

Rikard N Skoglund

Joakim Elfving

17.9

5/2160 S 4 Dala-Dala AB, Borlänge Högtorps Gård AB, Stjärnhov

O

8 Begging for More

Emilia Leo

Joakim Elfving

19.1

8/2140 V 5 Hellström Ulf,Tina & Linn, Ollas Britt Menhammar Stuteri AB, Ekerö

O

14 Cry Wolf

Dick S Jansson

Dick S Jansson

18.6

6/2160 S 6 Dannes Spelbutik HB, Eskilstuna Dannes Spelbutik HB, Eskilstuna

O

9 Prominenta

Kaj Widell

Mikael Cedergren

18.8

1/2160 V 4 Croon Per-Anders & M.C. Racing AB Croon Per-Anders & M.C. Racing AB

O

6 Mellby Joy

Ulf Ohlsson

Reijo Liljendahl

19.6

6/2140 S 3 Mellby Gård AB, Malmö Mellby Gård AB, Malmö

O

2 Imperial's Monroe

Rose-Marie Söderlund

Ann-Charlotte Almgren

20.1

2/2140 S 5 Almgren Anne-Charlotte, Sala Trafikbyrån TMA AB, Bromma

O

5 Bottnas Hercules

Billy Svedlund

Billy Svedlund

ug

5/2140 V 4 Stall Escapade Stall Escapade AB, Norrtälje

d

7 Dixie Garline

Mika Forss

Roni Paldan

ug

7/2140 S 3 Paldan Stable Oy & MM Trot Oy(Forss M) Wallin Magnus, Hudiksvall