Spelkalendern
Romme
Första start 18:00
LOPP
1
18:00
2
18:25
3
18:48
4
19:10
5
19:35
6
19:57
7
20:19
8
20:41
9
21:03
10
21:21
11
21:39

Breddlopp - Anderssons Hästsports Ungdomsserie avd 4 (av 15) - Juniorchans - K150 - U30 - P22-lopp
3-åriga och äldre 100.001 - 300.000 kr med högst 500 poäng, körda av B- eller K- licensinnehavare. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 910101 till 051231 med högst 150 sulkylopp under 2020.
2140 m. Autostart. 12 startande.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

3 Winnie the Pooh

Niclas Hammarström

Hans Svedin

14.3a

3/2140 V 7 Stall Bergslyckan Menhammar Stuteri AB, Ekerö

2

5 One Direction

Jennifer Österdahl

Anders Göstasson

14.6a

5/2140 H 7 Lindkvist Ann-Kristin, Frövi Lindkvist Ann-Kristin, Frövi

3

7 Mercedes

Martina Jonsson

Hans R Strömberg

15.0a

7/2140 S 6 Jonsson Martina, Björklund C & S Håkansson Kenth & Johansson Mikael

4

4 Magnifik Coktail

Ella Halvarsson

Anna Andersson

15.4a

4/2140 V 9 Stall Stiernhööksgymn.travutbildning Anders van Dapperen HB, Mellbystrand

5

6 Get Winning

Isac Lindberg

Åsa Lindberg

15.5a

6/2140 V 7 Lindberg Åsa, Kungsör Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

6

11 Christer

Ida Riesterer

Per Hedenström

15.5a

11/2140 V 6 Stall Dianthus HB, m fl Travtr. Svante Båth AB, Upplands Väsby

7

12 Insignia

Alice Molin

Veronica Sundberg

15.5a

12/2140 S 7 Dalecarlia Stables Liveröd Björn, Norge

8

10 Marion

Angelica Klockar

Angelica Klockar

15.6a

10/2140 S 8 Söderberg Jan, Sundborn Ericson Margareta & Söderberg Jan

O

2 M.T.Likeable

Johan Brandel

Börje Brandel

15.7a

2/2140 S 8 Brandel Tomas, Börje & Johan Misty Trotting AB, Strängnäs

O

8 Casper One

Felicia Jansson

Anette S Jansson

16.4a

8/2140 V 9 Jansson Anette S & Amrén Stig Trädgår'n i Flen AB

O

1 Sixten Blixten

Ida Sandström

Johan Sandström

18.3a

1/2140 V 13 Sandström Johan & Emmervall Madeleine Emmervall Madeleine, Södertälje

O

9 Shadow

William Ekberg

Rikard Lindh

18.6ag

9/2140 V 8 Nyberg Mattias, Ransäter Lindblad Ronnie, Ekerö