Spelkalendern
Romme
Första start 18:00
LOPP
1
18:00
2
18:25
3
18:48
4
19:10
5
19:35
6
19:57
7
20:19
8
20:41
9
21:03
10
21:21
11
21:39

Breddlopp
3-åriga och äldre med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030326 eller tidigare med högst 150 sulkylopp under 2020.
2140 m. Autostart. 12 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,12. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

11 B.B.S.Hampel

Lina M Björk

Lina M Björk

18.1a

11/2140 V 5 Björk Pia & Lina M BBS Trotting AB, Borlänge

2

10 Wakeup Dreamer

John Byström

John Byström

18.2a

10/2140 V 5 Byström John, Borlänge Byström John, Borlänge

3

6 B.G.Kent

Evelina Jonsson

Sandra Jonsson

18.6a

6/2140 V 4 Jonsson Evelina & Sandra Bjurman Therese & Andersson Sven-Arne

4

7 Prins Gunvald M.M.

Annelie Leander

Malin Leander

18.6a

7/2140 H 5 Leander Malin & Pettersson Martin Leander Malin & Pettersson Martin

5

1 Danijela Å.

Ida Riesterer

Ulrika Riesterer

18.7a

1/2140 S 6 Ådö Säteri AB, Bro (Riesterer Ulrika) Ådö Säteri AB, Bro (Riesterer Ulrika)

6

5 Spike One

Håkan Wallberg

Håkan Wallberg

18.7ag

5/2140 V 6 Jonsson Anita, Gävle Jonsson Anita, Gävle

7

9 CorneliusFudge

Felix Sundgren

Felix Sundgren

19.4a

9/2140 V 4 Lund Sandra & Sundgren Felix Svenson Cathrine, Fjärdhundra

8

8 Chasmin Jawea

Nathalie Blom

Lars Tybeck

20.2a

8/2140 S 10 Eklund Caroline & Tybeck Lars Eklund Caroline & Tybeck Lars

O

12 Wimbledon

Mikael J Hedström

Mikael J Hedström

21.9ag

12/2140 V 7 Stall Julmyra Menhammar Stuteri AB, Ekerö

O

2 Zorros Tornado

Suzanne Walterström

Leif Persson

24.4a

2/2140 V 10 Persson Leif, Guldsmedshyttan Persson Leif, Guldsmedshyttan

d

3 Timbuktu Face

Rauno Pöllänen

Hans T Andersson

7ag

3/2140 V 6 Henriksson Andersson Maria, Valbo Kolgjini Lutfi & Svensson Anna

Struken

4 Alley Oop

Susanne Österberg

Susanne Österberg - 4/2140 V 5 Österberg Susanne & Lj Kraft Invest AB Jakobsson Rigmor, Skara