Spelkalendern
Romme
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:42
12
19:02

Banförhållande: Lätt bana

Spårtrappa
3-åriga och äldre 85.001 - 325.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030404 eller tidigare.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-(5.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

8 Ajusco

Örjan Kihlström

Caroline Jöhncke

15.9a

8/2140 V 6 Jöhncke Thomas, Bro Menhammar Stuteri AB, Ekerö

2

10 Anchor Man

Magnus A Djuse

Joakim Elfving

16.0a

10/2140 V 6 Dala-Dala AB & Johansson Niclas Menhammar Stuteri AB, Ekerö

3

13 Bottnas Explosive

Petter Lundberg

Björn Röcklinger

16.2a

13/2140 V 7 Nordemo Alf, Norrtälje Nordemo Alf, Norrtälje

4

7 Thai Ming(FI)

Mika Forss

Nina Pettersson-Perklén

16.2a

7/2140 V 6 Nikkinen Olavi, Finland Thaihester Egersund AB, Vinninga

5

5 Eagle Hall

Markus B Svedberg

Markus B Svedberg

16.2a

5/2140 V 5 Olof Brodin (Chartering) AB,Sollentuna Gullbjörk Kent & Kjellgren Kenneth

6

3 No Pressure

Björn Goop

Björn Goop

16.2a

3/2140 V 5 Stall Nord HB & Embes Förvaltning AB Stall Nord HB, Älvdalen

7

2 Montego Bay(NO)

Ole Johan Östre

Ole Johan Östre

16.3a

2/2140 V 5 Stall Fetzer, Norge Norsk Uppfödare

O

4 Conrad Launcher

John Byström

John Byström

16.3a

4/2140 V 6 Launcher AB, Stockholm Launcher AB, Stockholm

O

15 Photo

Emilia Leo

Bo Svensson

16.4a

15/2140 V 10 Svensson Bo & Willtschko Isabella Svensson Bo & Willtschko Isabella

O

9 Philip S.F.

Niklas Andersson J-son

Veikko Salander

16.6a

9/2140 V 12 Andersson Johansson Niklas, Handen Falk-Sellidj Liselotte, Sellidj M & V

O

12 Casanova Majo

Hans G Eriksson

William Eriksson

16.6a

12/2140 V 7 MKJ Invest AB&TeamEriksson Trotting AB MKJ Invest AB, Falköping

O

11 Charlie Brodde

Hans R Strömberg

Hans R Strömberg

16.7a

11/2140 V 6 Strömberg Hans R, Rättvik Brodda Stuteri AB, Skurup

O

6 Gitan de Touchyvon

Jörgen Westholm

Jörgen Westholm

17.9ag

6/2140 V 5 Team Westholm AB, Sala Rouet Jean-Claude & Marie Laurence

O

1 Con Te Partiro

Anders Eriksson

Pasi Aikio

uag

1/2140 H 4 Stall Kamrat HB, Djursholm Menhammar Stuteri AB, Ekerö

d

14 L.A.Divergent

Jonathan Gustavsson

Jonathan Gustavsson

13ag

14/2140 S 7 F:a Bullergårdens avel & ridcenter Westlinder Manberger, Anna