Spelkalendern
Romme
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:42
12
19:02

Banförhållande: Lätt bana

STL Ungdomslopp - STL Diamantstoet, Försök 4 i meeting 3 (Final Solvalla 29 maj) - Spårtrappa
3-åriga och äldre ston 200.001 - 650.000 kr, körda av B- eller K- licensinnehavare. Körsvenskrav kat. 1. Körsvenner födda 910101 till 030404.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15.
Pris: 110.000-55.000-32.000-19.000-12.500-10.000-6.500-5.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

8 Qeen Roc

Magnus A Djuse

Joakim Elfving

14.6a

8/2140 S 5 Qeen Roc HB, Strängnäs Högtorps Gård AB, Stjärnhov

2

4 La Mauresque

David Grundmann

Jörgen Westholm

14.7a

4/2140 S 6 HB Racing Tussilago, Örebro Toivanen Toivo & HB Racing Tussilago

3

14 Stella Pona

Kim Moberg

Micael Stjernström

14.8a

14/2140 S 9 Stjernström Micael & Stall Stella HB Almkvist Ulrika, Skepplanda

4

6 Hundredprocent Up

Marcus Lilius

Claes Eskilsson

14.8a

6/2140 S 6 Borg-Hugosson Lisbeth, Enköping Borg-Hugosson Lisbeth, Enköping

5

1 Ailihphilia

Andreas Lövdal

Ulrika Wällstedt

14.9a

1/2140 S 6 Stall Now I Won - Easy Stall Dåndimpen HB, Stockholm

6

11 Beauty Wind

Mats E Djuse

Björn Goop

14.9a

11/2140 S 4 Stins Jan, Nederländerna Gefin & Ele SRL, Italien

7

7 Ottilia Fri

Isac Lindberg

Ann-Britt Hansson

14.9a

7/2140 S 6 Rosvall Johan & Liljedahl Helena Stall Fri HB, Stånga

8

5 Daughterofdarkness

William Ekberg

Lena Wahlgren

15.1a

5/2140 S 8 Johansson Rebecka, Sala Palm Lars

O

12 Highsurprise Laday

Hanna Forslin

Jakob Croon

15.7ag

12/2140 S 7 von Krusenstierna C, Aspås Fredriksson Roland & Olsson Annelie

O

3 She Follow Me

Lukas L Svedlund

Markus B Svedberg

15.7ag

3/2140 S 5 Olof Brodin (Chartering) AB,Sollentuna Eriksson Urban G, Vittinge

O

13 Love No Pain

Elias Strandberg

Katja Melkko

distag

13/2140 S 5 Fincumet Group Oy, Finland Scuderia Power Oy & Fincumet Oy

O

9 Be the One

Henna Halme

Nina Pettersson-Perklén

uag

9/2140 S 5 Reima Kuisla Stable Oy, Finland Menhammar Stuteri AB, Ekerö

O

2 Harvard Student

Victor Rosleff

Magnus Jernemyr

uag

2/2140 S 5 Stall SEFREMA HB & Sjöstrand Johan Sjöstrand Johan & Jernemyr Magnus

d

10 Isa

Marcus Schön

Fredrik Linder

11ag

10/2140 S 5 Issa Ishak, Upplands Väsby Jansson Ingela & Johansson Per-Olof

Struken

15 Mellby Guava

Ludwig Wickman

Roger Nilsson - 15/2140 S 6 Firma Niro Traning (Nilsson Roger) Mellby Gård AB, Malmö