Spelkalendern
Romme
Första start 18:30
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:15
4
19:38
5
20:00
6
20:22
7
20:44
8
21:05

Banförhållande: Lätt bana

Stolopp
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga ston 20.001 - 225.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030409 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 135.001 kr
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-(5.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

4 G.G.Qubba

Wiktor Kylin-Blom

Wiktor Kylin-Blom

30.0

4/2140 S 5 Kristina Kylin AB, m fl (Kylin Blom O) Larsson Per-Erik, Björklinge

2

6 Ronja N.N.

Stig Jarle Röste

Stig Jarle Röste

30.2

6/2140 S 6 Löfstrand Maria, Gnarp Löfstrand Maria, Gnarp

3

12 Åsa Klipp

Jan-Olov Persson

Jan-Olov Persson

29.5

4/2160 S 5 Firma Undromsanders, m fl Bodin Anders, Undrom

4

5 Snotra A.K.

Roy Atle Ruud Nilsen

Roy Atle Ruud Nilsen

30.4

5/2140 S 6 Ruud Nilsen Roy Atle & Eriksen A R Langerud Anders, Norge

5

9 B.B.Solrun(NO)

Ole Johan Östre

Ole Johan Östre

29.6

1/2160 S 5 Haukli Jan Tore & Ketil, Norge Flataune Elin Anita, Norge

6

14 Valle Borka(NO)

Mikael J Andersson

Petter Glittum

29.7

6/2160 S 4 Bang Tom Sverre, Norge Vallesether Nils Ö, Norge

7

10 Månskens Pärla

Bo Landgren

Joel Wennström

29.8

2/2160 S 9 Wennström Joel & Eriksson Marie Bergman Marie, Hemmingsmark

O

2 Rind

Dagfinn Aarum

Gunnel Palmqvist

30.7

2/2140 S 8 Palmqvist Gunnel & Ruth Palmqvist Gunnel, Djurås

O

7 Engla Trollet

Anders Carlsson

Emma Ollas

30.7

7/2140 S 12 Ollas Niklas, Boda Kyrkby Ollas Niklas, Boda Kyrkby

O

3 Krimhild

Lina Lekander

Wilfred Jörgensen

30.9

3/2140 S 5 Jörgensen Wilfred, Rättvik Grunditz Magdalena & Staaf Bernt

O

1 Nova Tabac

Claes Eskilsson

Claes Eskilsson

32.9

1/2140 S 5 Easy KB, Uppsala Karlsson Gerth-Ove, Östervåla

O

13 Texida

Ida Eriksson

Ida Eriksson

32.3

5/2160 S 7 Eriksson Ida, Malung Eriksson Tage H, Malung

O

15 Berga Moa

Kenneth Gorski

Lars-Hugo Larsson

32.4g

7/2160 S 12 Larsson Lars-Hugo, Gusselby Sjöberg Åke, Rengsjö

O

11 Joli Strimma

Fredrik Fransson

Regina Kjaernet

u

3/2160 S 9 Kjaernet Regina, Alfta Turtola Johan & Kurt

d

8 Marelda

Kajsa Frick

Olov Brunlöf

14g

8/2140 S 8 Brunlöf O, Birberg M & Wiklund W Öberg Marianne & Andersson Jan