Spelkalendern
Romme
Första start 18:30
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:15
4
19:40
5
20:01
6
20:22
7
20:43
8
21:03
9
21:22

Banförhållande: Lätt bana

P21-lopp
3-åriga och äldre 100.001 - 472.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 031002 eller tidigare.
2140 m. Autostart. 12 startande.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-(2.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

9 Hacker Am

Dwight Pieters

Joakim Elfving

14.3a

9/2140 H 4 Väsby Häst AB, Stockholm Am Bloodstock AB, Stockholm

2

2 Metoria

Anna Sedström
Joakim Eskilsson

Nicklas Hellqvist

14.4a

2/2140 S 9 Nicklas Hellqvist Stable AB, Örebro Hellqvist Nicklas, Örebro

3

3 Maple Hill's Eto'o

William Ekberg

Jörgen Westholm

14.7a

3/2140 V 7 Thyselius Lillemor & Bergström Maria Thyselius Lillemor, Sala

4

1 Fro Yo Man

Marcus Schön

Mathias Sandberg

14.8a

1/2140 V 9 Stall Mellangård Allister Stables LLC, USA

5

6 Evander Am

Felicia Jansson

Anette S Jansson

15.0a

6/2140 V 7 Jansson Anette S & Felicia Am Bloodstock AB, Stockholm

6

10 Triomphe d'Inverne

Linus Lönn

Maria Berglund

15.1a

10/2140 V 11 Stall KuMa HB, Valbo Bard Alexander, Bermsjö U & Bjärbom L

7

8 Hundredprocent Up

Claes Eskilsson

Claes Eskilsson

15.1ag

8/2140 S 6 Stall Uppland Borg-Hugosson Lisbeth, Enköping

O

12 Intense Boko

Kajsa Frick

Johan Sandström

15.3a

12/2140 H 6 Sandström Johan & Hessman Tobias Boko Stables Holland BV, Nederländerna

O

7 Dear Farmer Henry

Billy Svedlund

Monica Mårtensson

15.9a

7/2140 V 9 Mårtensson Monica & Liss Johan L Nilsfors Veterinär AB, Vallentuna

O

4 Volcan d'Inverne

Emilia Leo

Bo Jernkvist

16.2a

4/2140 V 8 Jernkvist Anders, Berit & Andreas Bard Alexander & Bermsjö Ulrich

O

5 Daredevil N.L.

Angelica Klockar

Angelica Klockar

17.3ag

5/2140 V 11 Leonardsson Björn, Smedjebacken Wolswinkel R., Nederländerna

O

11 Vanessa Streamline

Lilly Lundgren

Linda Lundgren

18.6a

11/2140 S 10 Lundgren Linda, m fl Strömline AB, Moheda