Spelkalendern
Romme
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46

Banförhållande: Lätt bana

Spårtrappa
3-åriga och äldre 115.001 - 275.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 031223 eller tidigare.
2640 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 35.000-17.500-11.000-7.500-6.400-(5.400)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

8 I can Steel

Nicklas Westerholm

Nicklas Westerholm

15.6a

8/2640 V 6 B Westerbergs Skrot AB, Hofors Merwestaal Moerdijk BV, Nederländerna

2

7 Jano di Quattro

Rikard N Skoglund

Robert Bergh

16.3a

7/2640 V 5 Robert Bergh Travstall AB, Hajom Stal Quattro V.O.F., Nederländerna

3

11 Oskar of Sand

Ulf Ohlsson

Magnus Lillieborg

16.3a

11/2640 V 4 Easy KB, Uppsala Wallin Håkan, Skånes Fagerhult

4

9 Gitan de Touchyvon

Jörgen Westholm

Jörgen Westholm

16.4a

9/2640 V 5 Team Westholm AB, Sala Rouet Jean-Claude & Marie Laurence

5

12 Jatzy Jazz

Paw Mahony

Paw Mahony

16.7a

12/2640 S 7 H & S Gods- och Tidningsfrakt AB H & S Gods- och Tidningsfrakt AB

6

13 Digital Evolution

Jan Wagenaar

Jan Wagenaar

16.7a

13/2640 V 5 Wagenaar Jan, Heby Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

7

15 Torte Lini

Kevin Svedlund

Kevin Svedlund

16.9a

15/2640 V 6 Svedlund Kevin, m fl Bjärbom Linda, Norrköping

O

5 Victor Frontline

Amanda Sjökvist

Markus Berglin

17.2a

5/2640 V 7 Stall Bright HB, Gagnef Holmqvist Bengt, Bollnäs

O

10 Kingup

Felicia Molin

Felicia Molin

17.2a

10/2640 V 6 Molin Felicia, Storvik Stall Grönskan HB, Ingarö

O

3 Garri Westwood

Jimmi Ehlers

Jimmi Ehlers

18.3a

3/2640 V 5 Stall Heavy HB, Sundbyberg Wester Anders, Skänninge

O

4 Moondance

Cay Mäkinen

Cay Mäkinen

20.2a

4/2640 V 8 Stall Capo HB & Forslund Bo-Erik Forslund B-E & V, Jenvall F & Wolfer H

d

6 Digital Pen

Tomas Pettersson
Oskar Kylin Blom

Fredrik Linder

10ag

6/2640 V 6 Easy KB, Uppsala Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

d

1 Thanator

Christian Riedl

Christian Riedl

uag

1/2640 V 4 Riedl Maria & Christian Riedl Maria, Eskilstuna

Struken

2 Timogene

Katrin K Frick

Katrin K Frick - 2/2640 V 5 Sköld Marianne, Brantevik Sköld Marianne, Brantevik

Struken

14 King Creole

Kajsa Frick

Håkan Arvidsson - 14/2640 V 11 Stall Lasses Dala-Husby Arvidsson Håkan, K, B & M