Spelkalendern
Skellefteå
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46

Spårtrappa
3-åriga och äldre 75.000 - 300.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(1.500)-(1.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

10 Swagger

Sandra Eriksson

Sandra Eriksson

14.3a

10/2140 V 4 Eriksson Lars-Åke, Boden Eriksson Lars-Åke & Sandra

2

15 Nacrous

John Östman

John Östman

15.3a

15/2140 S 6 Travtränare Håkan Eriksson AB, m fl Eriksson Ulla & Håkan

3

4 Amazing Girl

Krister Söderholm

Krister Söderholm

15.5a

4/2140 S 8 Travtränare Krister Söderholm AB Travtränare Krister Söderholm AB

4

6 Weasel W.F.

Jens Eriksson

Madelene Wikstén

15.6a

6/2140 V 5 Wiksten Madelene & Anita Wikstén Madelene, Boden

5

5 Bijoux de Fer

Micael Melander

Kim Sjölander

15.7a

5/2140 V 6 Stall Lundberg Trotting AB Funktioner på Gotland

6

2 Amarula Bishop

Maria Bodin

Maria Bodin

15.7a

2/2140 S 5 Bodin Maria & Eriksson Tord Eriksson Tord & Bodin Maria

7

12 Great Victory

Christian Månsson

Christian Månsson

15.7a

12/2140 V 8 Vikström Maria & Nygren Jonas Otterström Christer, Norra Sorunda

8

3 A.W.'s Kicklight

Erica Guldhag

Mats Viklund

15.7a

3/2140 V 5 Viklund Mats & Aretorn Ulla Viklund Mats & Aretorn Ulla

O

11 Wally Cocktail

Leif Eriksson

Kjell-Ove Eriksson

15.8a

11/2140 V 6 Backa Gård Stuteri AB, Ursviken Menhammar Stuteri AB, Ekerö

O

8 Just Celebration

Mats E Djuse

Sören Lennartson

15.8a

8/2140 V 4 Äntligen Pågång HB, Umeå M J Företagen AB, Hudiksvall

O

13 Mogge Hall

Ricky Eklund

Ricky Eklund

15.8a

13/2140 V 5 Ardbeg HB, Köpmanholmen Easy KB, Uppsala

O

9 Tabriz Frontline

Roger Nilsson

Lars J Wikström

15.9ag

9/2140 V 8 Wikström Lars J, Britta, Niklas & Lisa Bollnäs Hästuppfödning AB

O

7 Timetobecool

Jorma Särkiniva

Aleksi Kytölä

23.4ag

7/2140 V 5 Vestin Lennarth & Lindström Rainer Hård af Segerstad Tomas, Enköping

d

1 Hazel Web

Ove A Lindqvist

Johnny Sandman

.ag

1/2140 S 5 Sandman Johnny, Skellefteå West Breeding Oy, Finland

Struken

14 Bicc's Hightech

Mats Gällerstedt

Josefin Sandlund

.a

14/2140 V 11 Sandlund Josefin, Hortlax Carlsson Carina, Olofsson C & Olsson M
Krönika