Spelkalendern
Skellefteå
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:43
12
19:02

Stig Lindmarks Styrkeprov - Skellefteåtravet 70 år - Skellefteå Kommun
3-åriga och äldre lägst 300.001 kr. Körsvenskrav kat. 1. Körsvenner födda 041001 eller tidigare.
3140 m. Tillägg 20 m vid vunna 650.001 kr, 40 m vid 1.300.001 kr
Pris: 200.000-100.000-55.000-30.000-20.000-12.500-8.000-6.000 kr (8 priser). Lägst 2.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

10 L.L.Royal

Robert Bergh

Robert Bergh

14.3

1/3160 V 6 GLOAB Konsult AB, Enköping Två Kloka HB, Mariestad

1

6 Testa di Cavolo

Nicklas Westerholm

Nicklas Westerholm

14.8

6/3140 V 7 Easy KB, Uppsala Backlund John, Vikarbyn

3

14 Selmer I.H.

Samu Sundqvist

Gabriella Laestander

14.2

2/3180 V 8 Pettersson Bert, Skellefteå Ingemar Hultqvist AB, Umeå

4

4 Deliver

Christian Månsson

Christian Månsson

15.3

4/3140 V 6 Stall Christian Månsson AB, Skellefteå Olofsson Ronny & Vanja

5

9 Flight Deck(FI)

Magnus A Djuse
Daniel Wäjersten

Rurik Kjötar

15.4

9/3140 V 6 Kjötar Rurik & Nyholm B-M,Finland Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

6

12 Toutre

Ove A Lindqvist

Lennart Frölander

15.0

3/3160 V 10 Team Toutre Allev. Folli Srl, Italien

7

8 Copertino V.W.

Mikael Lindqvist

Josefin Broady

15.8

8/3140 V 8 Eriksson Josefin & Lindqvist Mikael T.V.W. Consulting i Karlstad AB

8

11 Magic Cash

Sandra Eriksson

Sandra Eriksson

15.3

2/3160 V 7 Stall Piraya KB, Piteå KÅK Förvaltning AB, Trollhättan

0

2 Holy Moses Mearas

Petter Lundberg

Sandra Eriksson

15.8g

2/3140 V 5 Countess AB & Stall Lars Vegard HB Snogarps Gård AB, Ystad

0

15 Hard Times

Ulf Ohlsson

Ola Åsebö

15.0

3/3180 H 8 Åsebø Agro AB, Rugstad & Jakobsen Jakobsen Öyvind Meier & Rugstad Björn

0

13 Zorro Swing

Leif Eriksson

Kjell-Ove Eriksson

15.1

1/3180 V 9 Backa Gård Stuteri AB, Ursviken Eriksson Kjell-Ove & Anita

0

5 Rambunctious Ravin(NO)

John Östman

Ros Mari Bernhardsen

ug

5/3140 H 6 Bernhardsen Ros-Mari m.fl., Norge Kvernenes Evy Lund, Norge

0

7 Albert Zonett

Rikard N Skoglund

Robert Bergh

ug

7/3140 V 6 Tomwik AB & Nilsson Stefan Wiklund Tomas, Sundsvall

d

3 Pretty Devil(NO)

Mats E Djuse

Tone Merete Pettersen

ug

3/3140 V 5 Börremedfru, Norge Gran Torill, Norge

Struken

1 Kinky Boots

Troels Andersen

Troels Andersen - 1/3140 V 6 Andersen Troels, Tärnsjö Nilsson Jimmy & Sunnemark Dan

Välj spelbolag