Spelkalendern
Skellefteå
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:43
12
19:02

Dina Försäkringar - Spårtrappa
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 350.001 - 800.000 kr. Körsvenskrav kat. 1. Körsvenner födda 041001 eller tidigare.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15.
Pris: 100.000-50.000-29.000-17.500-11.500-9.000-5.500-4.000 kr (8 priser). Lägst 1.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

13 Storspjuver

Jens Eriksson

Jens Eriksson

25.2a

13/2140 V 8 Travtränare Jens Eriksson AB, m fl Holmgren High Speed Logistics AB

2

15 Björkeviking(NO)

Ville Koivisto

Antti Isomaa

25.5a

15/2140 H 10 Isomaa Antti & Pajukoski Mika Björke Nils T, Norge

3

12 Edbest

Bo Eklöf
Per Linderoth

Hans E Lindgren

26.3a

12/2140 V 9 Lindgren Hans E & Maria Wall Åke A & Mona

3

5 Ängsthea

Ulf Ohlsson

Robert Skoglund

26.3a

5/2140 S 4 Stall Växus AB, Bro Nyström Jenny & Olsson Daniel

5

10 Ivarsviking

John Östman

Nicklas Lundgren

26.5a

10/2140 V 7 Lundgren Anne, Nicklas & Jasmine Ivarshästarna HB, Brunflo

6

9 Guli Orkan

Micael Melander

Gabriella Laestander

26.5a

9/2140 V 9 Pettersson Bert, Skellefteå Andersson F & HB Anderssons Hästar

7

6 Stålviktor

Ove A Lindqvist

Mats Gällerstedt

26.6a

6/2140 V 7 Johnny Löthberg Konsult AB, m fl Johnny Löthberg Konsult AB, Uppsala

8

2 Philip

Per Gustafsson

Kjell Lundmark

26.8a

2/2140 V 6 Lundmark Kjell & HB Christallet Ådin Bertil, Burträsk

0

8 Vännfors Stjärna

Mats Gällerstedt

Mats Gällerstedt

27.0a

8/2140 S 7 Nordli Sven Olaf, Vännäs Nordli Sven Olaf, Vännäs

0

7 Blixten E.S.

Rikard N Skoglund

Martin M Nilsson

27.0a

7/2140 V 10 Nilsson Martin, Byske Nilsson Martin, Byske

0

1 Önnes Grimner

Roger Nilsson

Lise-Lotte Lindkvist

27.1ag

1/2140 V 8 Larsson Mattias, Lövånger Ungman Marie, Alfta

0

11 Brönnlund Ask(NO)

Hanna Olofsson

Terje Jenssen

27.4a

11/2140 V 13 Jenssen Terje, Norge Skagestad Lisa, Norge

0

3 Gullpål

Mats E Djuse

Eva Eitzenberger

ua

3/2140 V 11 Eitzenberger Eva, Piteå Nysell Andersson Inger, Eskilstuna

0

14 Rönningsgutten

Tomas Pettersson

Niclas Torstemo

uag

14/2140 V 6 Mats Norberg Grävtjänst AB, Färila Hansson Kjell, Stöde

d

4 Guli Stella

Malin Viklund

Lena Dahlbäck

uag

4/2140 S 8 Stall DaLe HB & Dalbäck Karina Andersson F & HB Anderssons Hästar

Välj spelbolag