Spelkalendern
Skellefteå
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:43
12
19:02

Menhammar - STL Diamantstoet- Menhammar, försök 1 i meeting 7 (Final Solvalla 26 november)
3-åriga och äldre ston 75.001 - 1.575.000 kr. Körsvenskrav kat. 1. Körsvenner födda 041001 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 175.001 kr, 40 m vid 525.001 kr
Pris: 110.000-55.000-32.000-19.000-12.500-10.000-6.500-5.000 kr (8 priser). Lägst 2.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

2 Twigs Intense

Magnus A Djuse
Tomas Pettersson

Anna Näslund

14.3

2/2140 S 4 Hästbussen i Umeå AB, Umeå Skantz Eva & Lindh Lars

2

5 Olly Håleryd

Ove A Lindqvist

Ann-Catrin Frisk

14.4

5/2140 S 4 Stall Nalta Eljest - Easy Håleryd AB, Örkelljunga

3

6 Make it a Star

Markus B Svedberg

Markus B Svedberg

14.5

6/2140 S 4 Ringkvist Håkan & Max500 AB Larsson Håkan & Henriksson Sara

4

14 Lyckans Loes

Ulf Ohlsson

Stefan Arvidsson

14.1

7/2160 S 4 Ryhed Idrott & Rehab AB & XC Invest AB Ryhed Idrott & Rehab AB & XC Invest AB

5

15 Nikita Sunrise

Roger Nilsson

Roger Nilsson

13.4

1/2180 S 5 Sollunda Gård AB, Örnsköldsvik Sollunda Gård AB, Örnsköldsvik

6

1 Samedi

Mats E Djuse

Jörgen Westholm

14.8

1/2140 S 4 Stall Urmodern Karlsson A & H K, Westholm Jörgen

7

9 Juno Beach

Petter Lundberg

Marie Anglöw

14.2

2/2160 S 4 Anglöw Marie &Annelie, Lindstedt Carin Anglöw Marie & Ulf, Eriksson Sandra

8

13 Keira de Veluwe

Sandra Eriksson

Sandra Eriksson

14.4

6/2160 S 5 Stall Piraya KB, Piteå Lars Ingman Oy AB, Finland

0

8 Someity

Jorma Kontio
Robert Bergh

Madelene Wikstén

14.4

1/2160 S 4 Wiksten Roland & Madelene Sjunnesson Jörgen & Gustavsson Holger

0

11 High Hope Laday

Jens Eriksson

Kjell-Ove Eriksson

14.4

4/2160 S 6 Backa Gård Stuteri AB, Ursviken Fredriksson Roland & Olsson Annelie

0

3 Al's Successor

Jenny Engfors

Hanna Olofsson

15.2

3/2140 S 4 Leejs Foder AB, Rosersberg Lasual Stable KB, Bohus

0

10 Golden Opportunity

Troels Andersen

Liselotte Olsson

14.5

3/2160 S 5 Olsson Liselotte, Tony & Anita Andersson Gull-Britt & Mikaela

0

7 Chrissies Symphony

Niko Jokela

Ari Aatsinki

15.6g

7/2140 S 5 Salmi Heikki, Haparanda Airaksinen Petri & Malin

0

4 Chocliq Bishop

Per Linderoth

Anna-Carin Sandberg

18.6g

4/2140 S 5 Sandberg Anna-Carin, Boden Bodin Maria & Eriksson Tord

0

12 Invidia

Daniel Wäjersten

Daniel Wäjersten

ug

5/2160 S 4 Easy KB, Uppsala Backlund John, Vikarbyn

Välj spelbolag