Spelkalendern
Solänget
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46

3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 90.001 - 500.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
1640 m. Tillägg 20 m vid vunna 265.001 kr
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(1.500)-(1.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

4 Bol Brage

Mats E Djuse

Jan-Olov Persson

24.5

1/1660 H 7 Stall Alla Känner Malla Sperstad Jan, Norge

2

9 Stjärnvin Linn

Leif Eriksson

Leif Eriksson

26.1

6/1660 V 10 Travträn. Leif Eriksson AB, Skellefteå Neregård Lennart, Nyhammar

3

5 Thess Prinsen

Micael Melander

Peter Kristmansson

26.4g

2/1660 V 10 Kristmansson Peter & Erika Ydersbond Edina, Norge

4

2 Lövabos Tori

John Östman

Thomas Viklund

28.3

2/1640 S 15 Viklund Thomas, Bureå Åberg Jan, Ersmark

5

11 Elvis Tabac

Therese Boström
Jimmy Jonsson

Åsa Bäck

27.3

8/1660 V 8 Stall Vi Tre Karlsson Gerth-Ove, Östervåla

6

14 Harry Växus

Daniel Wäjersten

Jan-Olov Persson

27.3

11/1660 V 7 Stall Växus AB, Bro Eide Gisle Oddvar, Norge

7

8 Blixten E.S.

Martin M Nilsson

Martin M Nilsson

27.3

5/1660 V 8 Nilsson Martin, Byske Nilsson Martin, Byske

8

1 Attack

Jessica Lindgren

Jessica Lindgren

28.4

1/1640 V 6 Lindgren Jessica & Carlsson Magnus Lindgren Jessica & Carlsson Magnus

O

15 Juliblixten

Krister Söderholm

Camilla Wiklund-Lövbom

27.4

12/1660 V 7 Viklund Lövbom Camilla & Lövbom Johan Viklund Lövbom Camilla, Burträsk

O

12 Lennart Viking

Susanne H Osterling

Göran P Nordin

27.5

9/1660 V 10 Stall Viking HB, Örnsköldsvik Stall Viking HB, Örnsköldsvik

O

10 Månremus

Ludwig Wickman

Joakim Reiser

27.5g

7/1660 V 6 Stall Cahling AB, Elverstig T & K Stall Cahling AB, Järvsö

O

7 Bara Fille

Ingvar Nyberg

Ann-Sofie Ivarsson

28.0g

4/1660 V 9 Ivarsson Ann-Sofie, Sollefteå Ivarsson Ann-Sofie, Sollefteå

O

13 Järvsö Fux

Jan-Olov Persson

Jan-Olov Persson

29.8g

10/1660 V 6 Stall Torema Persson Jan-Olov, Hudiksvall

O

6 Ivarsjoker

Ricky Eklund

Anders Lundberg

29.8g

3/1660 V 13 Lundberg Anders, Mellansel Olofsson Emma & Jönsson Anna

Struken

3 Skafferbest

Ove A Lindqvist

Karl-Enar Widman

.

3/1640 V 11 Widman Karl-Enar, Skellefteå Fällman Bo-Anders, Skellefteå