Spelkalendern
Solänget
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:45
3
13:07
4
13:29
5
13:50
6
14:10
7
14:30
8
14:49

Svensk Travsports Kallblodsserie
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 20.001 - 100.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
1640 m. Tillägg 20 m vid vunna 55.001 kr
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-5.000-1.500-1.500 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

3 Hammarns Qaramell

Jill Ivarsson

Ulrica Edsén

30.4

3/1640 S 4 Edsén Ulrica, Bollstabruk Edsén Ulrica, Bollstabruk

2

13 Vinnare Vinna

Daniel Wäjersten

Roger Persson

29.4

3/1660 S 5 Persson Roger, Hudiksvall Andersson Frida, Vännäs

3

2 Carl Anners Viking

Lena Fritz

Bengt Harlin

30.6

2/1640 V 7 Harlin Bengt, Kramfors Heidenberg Jan, Brunflo

4

11 Månsaga

Hans Bergh

Jennifer Eriksson

29.5

1/1660 S 6 Eriksson Jennifer, Peter & Elisabet Persson Jan-Olov, Hudiksvall

5

9 Fall Galder

Malin Strinnlund

Malin Strinnlund

30.7

9/1640 V 5 Stall Vita Galden Berlin Hanna, Gävle

6

12 Järvsö Johanna

Jan-Olov Persson

Jan-Olov Persson

30.8

2/1660 S 4 Solbågen Förvaltnings AB, Hudiksvall Persson Jan-Olov, Hudiksvall

7

15 Majos Höstglöd

Mikael Svanstedt

Ann-Charlott Karlsson

31.1

5/1660 V 6 Karlsson Ann-Charlott & Svanstedt M Fredriksson Leufstadius & Leufstadius

8

8 Skafferprinsen

Krister Söderholm

Erling Berglund

32.6g

8/1640 V 7 Berglund Erling, Christina & Ann-C Berglund Erling, Christina & Ann-C

O

1 Eldemoa

Leif Eriksson

Rolf Gustavsson

32.8g

1/1640 S 8 Gustavsson Rolf, Skellefteå Ekebjörk Elisabet, Ramvik

O

10 Farm Glittra

Mikael Östman

Nina Hansen

33.9g

10/1640 S 8 Hansen Nina, Finland Hällsten Magdalena & Arne

O

4 Ior Express

Roger L Berglund

Jonas Sandström

34.8g

4/1640 V 5 Sandström Jonas & Mona Sandström Jonas & Mona

O

14 Mykle Odin

Micael Melander

Peter Kristmansson

33.9g

4/1660 V 7 Kristmansson Peter, Kovland Mykleburst Even, Norge

O

7 Prima Salvia

Katariina Palomäki

Arvid Eckerskog

35.2g

7/1640 S 6 Eckerskog Arvid, Åsele Eckerskog Arvid, Åsele

d

5 Lejonet Elsa

Mats E Djuse

Jan-Olov Persson

.g

5/1640 S 4 AB Johan Hansson, Uppsala AB Johan Hansson& HälsTrav AB (Per JO)

d

6 Åhs Gnå

Malin Viklund

Lena Westman

.g

6/1640 S 6 Westman Lena, Sollefteå Westman Lena, Sollefteå
Krönika