Spelkalendern
Solänget
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:45
3
13:07
4
13:29
5
13:50
6
14:10
7
14:30
8
14:49

3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 100.001 - 350.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2640 m. Tillägg 20 m vid vunna 180.001 kr, 40 m vid 250.001 kr
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(1.500)-(1.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

11 Prins C.K.

Jan-Olov Persson

Jan-Olov Persson

26.9

1/2680 H 6 Stall Mao o Hans Vänner Kulblik Thea Merete, Norge

2

12 Buska Blyg

Jan Norberg

Robert Bergh

27.0

2/2680 H 4 R Bergh Travstall AB, m fl (Carlsson O Menhammar Stuteri AB, Ekerö

3

8 Kavata

Micael Melander

Karl Gunnar Löjdahl

28.1

2/2660 S 6 Gottås-Löjdahl Anita & Löjdahl K-G Gottås-Löjdahl Anita & Löjdahl K-G

4

13 Nume Vinn

John Östman

Torgny Sundholm

27.6g

3/2680 V 8 Sundholm Torgny, Kovland Knutsen Ernst Petter, Norge

5

14 Justus N.A.

Mats E Djuse

Jan-Olov Persson

27.6

4/2680 V 5 AB Johan Hansson, Uppsala AB Johan Hansson& HälsTrav AB (Per JO)

6

9 Klocksve Skott

Ingvar Nyberg

Britt-Marie Häggkvist

29.1

3/2660 V 7 Häggkvist Britt-Marie & Sandgren Kurt Josefsson Erika, Näsviken

7

7 Guli Orkan

Björn Karlsson

Björn Karlsson

29.1g

1/2660 V 7 Karlsson Kenneth, Moliden Andersson F & HB Anderssons Hästar

8

1 Bäck Svart

Martin Åkerlund

Martin Åkerlund

30.5

1/2640 V 5 Firma Martin Åkerlund Trav, m fl Bäckbodagård AB, Bureå

O

10 Järvsötekno

Leif Eriksson

Morgan Lindberg

30.0

4/2660 V 6 Stall Prima Bravo Persson Jan-Olov, Hudiksvall

O

15 Hallsta Bamse

Mats Jonsson

Mats Jonsson

29.4g

5/2680 V 11 Jonsson Mats, Indal Jonsson Mats, Indal

O

5 Dans Mysak

Fredrik Sahlén

Gunnar Kristoffersson

31.3

5/2640 V 10 Kristoffersson Gunnar & Helén Kristoffersson Gunnar, Björna

O

4 Polar Aurora

Jens Eriksson

Jens Eriksson

32.0

4/2640 S 5 Travtränare Jens Eriksson AB, Ursviken Andersen Gunnar, Norge

O

3 Karlängs Oskar

Ricky Eklund

Ulf Arne Johansson

32.0

3/2640 H 10 Johansson Ulf Arne, Bjästa Elfving Kjell, Arnäsvall

O

2 K.K.Maia

Ove A Lindqvist

Frida Olofsson

.g

2/2640 S 10 Olofsson Britt, Frida, Emma & Anders Rosland Esther Risa, Norge

d

6 Nordvinn

Stefan Edin

Stefan Edin

.g

6/2640 H 5 Lundgren Elisabeth & Sundin Torsten Sundin Torsten, Ullånger
Krönika