Spelkalendern
Solvalla
Första start 18:15
LOPP
1
18:15
2
18:39
3
19:03
4
19:27
5
19:51
6
20:13
7
20:41
8
21:03
9
21:26
10
21:51

Banförhållande: Lätt bana

3-åriga och äldre 40.001 - 250.000 kr. Körsvenskrav kat. 1.
2640 m. Tillägg 20 m vid vunna 100.001 kr Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 60.000-30.000-15.000-8.500-5.700-(4.500)-(4.500) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

5 Dream Creation

Örjan Kihlström

Svante Ericsson

15.1

1/2660 H 4 Stall Dream Team På Stället Stall Creation AB, Årjäng

2

12 Joyness

Kevin Svedlund

Kevin Svedlund

15.2

8/2660 S 5 Almén Claes, Kilafors Hylander Tina & Nielsen Gustafsson R

3

15 Your Dreamlove

Carl Johan Jepson

Fredrik Wallin

15.3

11/2660 S 4 Norchri AB, Ahlin U & Karlström T Nordin Christer, Ahlin U & Karlström T

4

3 Center Teemer

André Eklundh

Isabella Zerne

15.8

3/2640 V 6 HB Stall Teemer, Vara Zerne Isabella, Vara

5

13 Un Mec d'Or

Björn Goop

Björn Goop

15.8

9/2660 V 5 Hjelte Restaurang AB, Karlstad Andersson Leif & Lena

6

9 Iceland Radio

Magnus A Djuse

Stefan Melander

16.0

5/2660 S 4 Stall T.Z. (Melander Stefan) Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

7

10 Monark Amok

Rikard S Jansson

Timo Andersson

16.0g

6/2660 V 9 Stall Klarabrunn HB, Ärla Bermsjö Ulrich, Skärholmen

O

2 Maximus Victory

Maxime Marais

Christer Otterström

16.6

2/2640 H 4 Stall Victory Breeding Otterström Christer, Norra Sorunda

O

14 Keegan Trot

Mattias Djuse

Mattias Djuse

16.1

10/2660 V 4 Svante Racing KB, Mariestad Karlsson Ove, Fjugesta

O

1 Campari

Marcus Lilius

Erik Svensson

16.8

1/2640 V 4 Erik Svensson Travtränings AB Erik Svensson Travtränings AB

O

7 Bang Boomerang

Ulf Ohlsson

Ola Åsebö

16.5

3/2660 V 4 Bjärme Gård AB & Beckström Åsebö K Nörrevang Jesper, Danmark

O

4 Freckless

Jörgen S Eriksson

Jörgen S Eriksson

17.5

4/2640 V 4 Johan Eriksson HB, Norberg Eriksson Karin, Norberg

O

8 Zerozerosette

Joseph Taavela Ruocco

Christine Trepp Nilsson

17.3

4/2660 H 5 Trepp Nilsson Christine, Norrtälje Divinabombolotta di A.Asdrubali

O

11 Cadabra Transs R.

Emilia Leo

Jenny Österberg

.

7/2660 V 11 Österberg Jenny, Karlstad Redder Klaas, Nederländerna

d

6 Totte C.D.

Kaj Widell

Hans R Strömberg

.g

2/2660 V 4 Pettersson Thomas, m fl (Strömberg H) Dahling Christer, Bro
Krönika