Spelkalendern
Solvalla
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:42
12
19:02

Banförhållande: Lätt bana

Margaretas Tidiga Unghästserie - Treåringslopp Ston
3-åriga svenska ston högst 150.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030327 eller tidigare.
2140 m. Autostart. 12 startande.
Pris: 300.000-150.000-80.000-45.000-27.000-18.000 (6 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

2 Cintra

Robert Bergh

Robert Bergh

15.2a

2/2140 S 3 Engblom Emil, Kyrkesund Engblom Emil, Kyrkesund

2

7 Backwood's Boogie

Ulf Ohlsson

Petri Salmela

15.5a

7/2140 S 3 Stall Backwood's Racing Team 2020 Saloniemi Hannu, Finland

3

6 Global Countess

Magnus A Djuse

Mattias Djuse

15.5a

6/2140 S 3 Svante Racing KB, Mariestad Global Farm AB, Nacka Strand

4

8 Al's Starlicious

Mattias Djuse

Mattias Djuse

15.6a

8/2140 S 3 Mattias Djuse Stable AB, Ekolsund Lasual Stable KB, Bohus

5

10 Lyckans Loes

Örjan Kihlström

Stefan Arvidsson

15.6a

10/2140 S 3 Ryhed Idrott & Rehab AB & XC Invest AB Ryhed Idrott & Rehab AB & XC Invest AB

6

9 One Night Only

Claes Sjöström

Jimmy Nilsson

15.7a

9/2140 S 3 Nilsson Jimmy & Sunnemark Dan Nilsson Jimmy & Sunnemark Dan

O

12 Lacille Boko

Erik Adielsson

Svante Båth

15.8a

12/2140 S 3 Caracolas AB (Båth Svante) Boko Stables Holland BV, Nederländerna

O

1 Isabelle Sisu

Rikard N Skoglund

Mattias Djuse

16.0a

1/2140 S 3 Stall Ten Men Sisyfos Breeders AB, Sigtuna

O

5 Silverado Wania(FI)

Janne Korpi

Pekka Korpi

17.3ag

5/2140 S 3 Lappalainen Mika, m fl, Finland Rekilä Riina, Finland

O

3 Irma Sisu

Jorma Kontio

Mattias Djuse

20.0ag

3/2140 S 3 Taikumer Sylvia, Vällingby Sisyfos Breeders AB, Sigtuna

O

11 Edgeuptotop

Mats E Djuse

Mattias Djuse

20.4ag

11/2140 S 3 Easy KB, Uppsala Wall Åke A & Mona

d

4 Cura Great Success

Carl Johan Jepson

Markus Pihlström

uag

4/2140 S 3 Svenska Defence AB, Alnö Svenska Defence AB, Alnö
Nu snackas det om: