Spelkalendern
Solvalla
Första start 13:45
LOPP
1
13:45
2
14:08
3
14:31
4
15:00
5
15:22
6
15:44
7
16:06
8
16:28
9
16:48
10
17:08

Banförhållande: Lätt bana

Customserien K100
3-åriga och äldre 50.001 - 675.000 kr, körda av B- eller K- licensinnehavare. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030411 eller tidigare med högst 100 sulkylopp under 2020.
2640 m. Tillägg 20 m vid vunna 270.001 kr
Pris: 40.000-20.000-11.000-7.500-6.400-(5.400)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

10 Livi Majesty

Lukas Svedin

Daniel Wäjersten

15.2

6/2660 V 7 Living Well AB, Njurunda Lisa och Victor AB, Nacka Strand

2

5 Symphonie Teemer

Nathalie Bergström

Linn Hansson

15.5

1/2660 S 8 Hansson Linn & Norelius Kim Wännström Christer & Wulff Mikael

3

12 Simb Murdoch

Mattias Eriksson

Mattias Eriksson

15.7

8/2660 V 7 Eriksson Mattias & Luks Josefin Lindh Ulrik & Ylva

4

14 Mellby Eye Catcher

Anders Källberg

Anders Källberg

15.8

10/2660 S 8 Firma Stall Anders Källberg Mellby Gård AB, Malmö

5

7 Dugur

Patrick Hedqvist

Zandra Vidén

15.8

3/2660 V 8 Wadin Anders, Bergsjö Gunnar Sundbaum AB, Huddinge

6

4 Meves Vacances

Claes Liljeqvist

Peter Eriksson

16.4

4/2640 V 5 Stall Vacation HB, Kilafors Larsson Christina, Stråtjära

7

8 Rasmus Raz

Tjelvar Andersson

Tjelvar Andersson

15.9

4/2660 V 7 Andersson Tjelvar & Qvarnström C Andersson Tjelvar & Qvarnström C

O

9 Betel Am

Alf Nordemo

Sven Lindqvist

16.0

5/2660 V 10 Firma Kafa Trading & Lindqvist Sven Am Bloodstock AB, Stockholm

O

13 Lamino

Juha Siirtonen

Björn Röcklinger

16.0

9/2660 V 10 Röcklinger Trav AB, Heby (Demmers M) Ströby Ann-Marie, Kristianstad

O

3 Countess Chiara(FI)

Janne Korpi

Pekka Korpi

16.7

3/2640 S 4 Star-Racing Oy (Korpi Pekka), Finland Kangas Seppo, Finland

O

2 Charles du Sud

Maxime Marais

Maxime Marais

17.7g

2/2640 V 5 Marais Maxime, Norra Sorunda Marais Maxime, Norra Sorunda

O

6 Global Trader

Joakim Sternsjö

Joakim Sternsjö

ug

2/2660 V 8 Sternsjö Unghästträning AB, m fl Global Farm AB, Nacka Strand

d

1 Boycott

Mats Holmstedt

Svante Ericsson

ug

1/2640 H 5 På Stället KB, Stockholm Annemanna AB, Ekerö

Struken

11 Staro Mojito

Christer Otterström

Christer Otterström - 7/2660 V 6 Victory Racing Stable Nilsson Staffan B, Ramkvilla