Spelkalendern
Solvalla
Första start 13:00
LOPP
1
13:00
2
13:24
3
13:46
4
14:08
5
14:30
6
15:00
7
15:22
8
15:45
9
16:07
10
16:30
11
16:53
12
17:16

Banförhållande: Lätt bana

Stig H Akademiens lopp - STL Ungdomslopp - Spårtrappa (Guldklockan 22)
3-åriga och äldre 200.001 - 600.000 kr, körda av B- eller K- licensinnehavare. Körsvenskrav kat. 1. Körsvenner födda 960101 till 030926.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15.
Pris: 100.000-50.000-29.000-17.500-11.500-9.000-5.500-4.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

1 Hannibal Face

Dante Kolgjini

Adrian Kolgjini

11.6a

1/2140 V 4 Lutfi Kolgjini AB, Veberöd Lutfi Kolgjini AB, Veberöd

2

6 Rutger B.L.

Jesper Rydberg

Ulrika Sörensen

12.0a

6/2140 V 6 Lykke Sörensen Ulrika, Kvänum Sjöberg Peter, Karlshamn

3

13 Ies Juvel

Mats E Djuse

Fredrik Wallin

12.2a

13/2140 S 6 IFG Konsult AB, Enköping Edlund Inger & Magnus

4

5 Your Dreamlove

William Ekberg

Jörgen Westholm

12.4a

5/2140 S 5 Norchri AB, Ahlin U & Karlström T Nordin Christer, Ahlin U & Karlström T

5

9 Magnolia Boy

Andreas Lövdal

Fredrik B Larsson

12.5a

9/2140 H 7 Fredrik B Larsson Travträning AB, m fl Byggerg.kons AB & Larsson Fredrik B

6

15 Gogobet Sisu(FI)

Veikko Haapakangas

Mika Haapakangas

12.5a

15/2140 H 5 Scuderia Achillea Sisyfos Breeders AB, Sigtuna

7

8 LoveExplosion H.C.

Simon Helm

Christoffer Eriksson

12.6a

8/2140 V 6 Easy KB, Uppsala Caster Carina & Henrik

8

11 U.B.Cool

Carl Philip Lindblom

Åke Lindblom

12.9a

11/2140 V 7 Kicki & Leifs HB, Katrineholm Granberg Christina & Leif

O

14 Zenone Bar

Joseph Taavela Ruocco

Monica Janisels

12.9a

14/2140 H 6 Janisels Monica & Björkman Lars Az. Agr. L. Truccone, Italien

O

2 Bombus Jet(FR)

Jakob Smith

Björn Goop

13.8a

2/2140 H 4 Ecurie de l'Empereur, Frankrike Aziende Agricole Toniatti SSA, Italien

d

10 Made of Stars

David Grundmann

Jörgen Westholm

tr4a

10/2140 V 5 Team Westholm AB, Sala Westholm Jörgen, Sala

d

4 Final Whistle

Magnus A Djuse

Mattias Djuse

11ag

4/2140 V 4 Mattias Djuse Stable AB, m fl Åkerblad Andreas, Tystberga

d

3 Athos Dei Greppi

Felicia Molin

Felicia Molin

13ag

3/2140 H 5 Ekerum Trav HB, Bro Az. Agr. I Greppi, Italien

d

12 Iceland Radio

Julia Smedman

Stefan Melander

14ag

12/2140 S 5 Stall T.Z. (Melander Stefan) Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

d

7 Kapten Kidd

Victor Rosleff

Robert Bergh

uag

7/2140 V 7 Stall Kapten Kidd Global Farm AB, Nacka Strand