Spelkalendern
Solvalla
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:43
12
19:02

Banförhållande: Lätt bana

STL Diamantstoet, Final i Meeting 1
3-åriga och äldre ston. Körsvenskrav kat. 1. Körsvenner födda 050204 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 480.001 kr, 40 m vid 1.200.001 kr Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 220.000-110.000-62.000-35.000-22.000-15.000-10.000-6.000 kr (8 priser). Lägst 2.500 kr till alla tävlande.

PLAC.HÄST/KUSKTRÄNARETIDSPÅR/DISTKÖNÅLDERÄGAREUPPFÖDARE

1

15 Heroine Darling

Stefan Persson

Ola Samuelsson

13.0

9/2160S6 SRF Stable Laroche Joelle, Frankrike

2

14 Seventh Heaven

Christoffer Eriksson

Christoffer Eriksson

13.5

8/2160S5 Easy KB, Uppsala Andersson Mats, Kvänum

3

6 Queen

Björn Goop

Björn Goop

14.2

6/2140S5 Fairlane Trotting HB, Vimmerby Goop Annika, Kil

4

7 Tasherit

Hans Crebas

Hans Crebas

13.6

1/2160S6 Gustavsson Holger, Hakenäset Gustavsson Holger, Hakenäset

5

4 Primadonna Tile

Johan Untersteiner

Johan Untersteiner

14.3

4/2140S6 Stall Kennys Andelshästar 69 Vestmarka AB, Vinninga

6

1 Attention Please

Kim Eriksson

Thomas Madsen

14.4

1/2140S5 Konradsson Anders, Madsen Thomas&Linda Lisa och Victor AB, Nacka

7

3 Hera Hammering

Per Lennartsson

Per Lennartsson

14.4

3/2140S5 In Hoc Signo AB, m fl Falk Curt & Åsberg Dan

8

10 Loaded Leila

Markus B Svedberg

Markus B Svedberg

13.8

4/2160S5 Loaded Boys AB, Vaxholm Loaded Boys AB, Vaxholm

0

13 North Dakota

Carl Johan Jepson

Eric Martinsson

13.9

7/2160S6 Stall Toftaholm AB & Enhult Group AB Sörensen Frank & Preben

0

9 Jeans'n Passion

Joakim Lövgren

Joakim Lövgren

14.0

3/2160S7 Both Horses HB, Ljungbyholm Both Horses HB, Ljungbyholm

0

12 Affinity Face

Adrian Kolgjini

Adrian Kolgjini

14.1

6/2160S5 Stall Behåll AB, Veberöd Lutfi Kolgjini AB, Veberöd

0

5 Miss Mighty

Daniel Wäjersten

Daniel Wäjersten

15.1g

5/2140S4 Stelius Gunnar, Enebyberg Stelius Gunnar & Lena

0

8 Readly's Dream

Erik Adielsson

Johan Untersteiner

15.5

2/2160S5 Skeie Stable AS, Norge Skeie Stable AS, Norge

0

11 Sanibel

Victor Rosleff

Jerry Riordan

19.1g

5/2160S5 Boko Stables Holland BV, Nederländerna Sjunnesson Jörgen & Gustavsson Holger

d

2 Beawinner

Emilia Leo

Emilia Leo

ug

2/2140S5 Gröndala Gård AB, Bjuv Gröndala Gård AB, Bjuv

Välj spelbolag