Spelkalendern
Solvalla
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:43
12
19:02

Banförhållande: Lätt bana

Best Western Sthlm Bromma - STL Klass II, Final Meeting 1
3-åriga och äldre. Körsvenskrav kat. 1. Körsvenner födda 050204 eller tidigare.
2140 m. Autostart. 12 startande. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 220.000-110.000-62.000-35.000-22.000-15.000-10.000-6.000 kr (8 priser). Lägst 2.500 kr till alla tävlande.

PLAC.HÄST/KUSKTRÄNARETIDSPÅR/DISTKÖNÅLDERÄGAREUPPFÖDARE

1

8 Chitchat

Daniel Wäjersten

Daniel Wäjersten

13.6a

8/2140V6 Stall SoFo Menhammar Stuteri AB, Ekerö

2

3 Marabou Brodda

Thomas Uhrberg

Thomas Uhrberg

13.6a

3/2140S6 Pekean AB, Askim Brodda Stuteri AB, Skurup

3

4 El Vego Khalifa

Stefan Persson

Ola Samuelsson

13.7a

4/2140V4 Samcat AB & Samuelsson Jesper Runhammar Marie, Hindås

4

2 Laban Lagö

Conrad Lugauer

Conrad Lugauer

13.8a

2/2140V5 Stall Lagö HB, Klagstorp Stall Lagö HB, Klagstorp

5

7 Debonair Mary

Mats E Djuse

Daniel Wäjersten

13.9a

7/2140H5 Stall Mary AB, Handen Jonsson Tomas, Nossebro

6

11 Run for Sebastian

André Eklundh

Håkan K Persson

14.0a

11/2140V6 Big Foot's Vänner HB, Vimmerby Thell Tomas, Mantorp

7

12 Segway

Carl Johan Jepson

Per Henriksen

14.1a

12/2140V5 Swemab Holding AB, Göteborg Bergman Mats, Göteborg

8

6 B.B.S.Avicii

Jenny A Björk

Lina M Björk

14.3a

6/2140V5 BBS Trotting AB, Borlänge BBS Trotting AB, Borlänge

0

10 Jarel Boko

Björn Goop

Björn Goop

14.3a

10/2140H4 Onkel Invest Oy, Finland Boko Stables Holland BV, Nederländerna

0

5 Matadore

Roy Atle Ruud Nilsen

Roy Atle Ruud Nilsen

14.4a

5/2140V8 Ruud Nilsen Roy Atle, Koppom Ruud Nilsen Roy Atle, Koppom

0

9 Hulk Marke

Örjan Kihlström

Mikael Selin

14.5a

9/2140V6 Stall Markebo i Tjällmo (Selin Mikael) Selin Mikael, Tjällmo

0

1 Everglo Lemon

Anders Eriksson

Anders Eriksson

14.6a

1/2140V4 Eriksson Ulf, Persén A & Epk Invest AB Menhammar Stuteri AB, Ekerö

Välj spelbolag