Spelkalendern
Tingsryd
Första start 11:10
+16° 5ms
LOPP
1
11:10
2
11:32
3
11:54
4
12:16
5
12:40
6
13:02
7
13:22
8
13:42
9
14:01

Travskolan - Juniorchans - Ungdomslopp - Högst 30 år - Högst 150 lopp 2020 - Breddlopp - P21
3-åriga och äldre 50.001 - 250.000 kr med högst 500 poäng, körda av B- eller K- licensinnehavare. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 910101 till 051231 med högst 150 sulkylopp under 2020.
1609 m. Autostart. 12 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,12. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

# HÄST/KUSK TRÄNARE FORMRAD SPÅR/DIST REKORD STARTSUMMA SKOR VAGN KÖN ÅLDER FAR MOR ÄGARE UPPFÖDARE

1

So What S.I.R.

Victor Sundgren

Lars-Inge Olsson 0-8-0-4-0 1/1609 1:16.6m 64.300 Amerikansk S 5 Pampas S.I.R. Satindoll S.I.R. Maggie och Lars-Inge Olsson AB Rejnö Sven & Ingegerd

2

Hanne Tooma

Moa Bolinder

Joakim Sörmlind 0-k-0-0-0 2/1609 1:20.0l 94.050 Svensk V 10 Mr Pine Chip Sweet Modesty Sörmlind Joakim & Holgersson Annette Oxalis AB, Bromma

3

Agnes Lixarve

Markus Linryd

Olov Granath 3-0-0-0-8 3/1609 1:16.8m 108.700 Svensk S 7 Andover Andover Bidde Best Stall Lyktan HB, Ljungsbro Gotländskt Lantliv HB (Wiman Johan)

4

McNeil

Simon Helm

Thomas Jonsson 3-0-0-6-6 4/1609 1:18.1l 117.300 Svensk V 7 Make it Happen Garbo Lavec Travtränare Thomas Jonsson AB, Nybro Palm Lars

5

Mai Tai

Klas Olsson

Håkan Jonsson 0-4-6-0-8 5/1609 1:18.2l 136.200 Svensk S 7 Weingartner Filippa Balance Hg:s Hästsport HB, Markaryd Hg:s Hästsport HB, Markaryd

6

Navas

Alex Persson

Evelina Larsson 6-6-5-0-6 6/1609 1:16.0m 140.300 Svensk V 7 Scarlet Knight Midnight la Marc Larsson Anneli & Evelina Kalmar Stängsel & Transporter AB, m fl

7

Nice and Quick

Axel Ritzman

Dan Widegren 5-8-0-4-k 7/1609 *1:16.9m 174.900 Svensk V 5 Up and Quick Ophelia Broline Asplar AB, Rinkaby Stall Göransson HB, Eldsberga

8

Quantum Cappuccino

Max Karlsson

Ann-Sofie Kristiansson 3-0-4-4-7 8/1609 1:15.5l 247.350 Svensk V 9 Double Eagle Polished Platinum Kristiansson Maija, Holm Teton Stables AB, Götene

9

Spotlight Vixi

Johanna Lind

Patricia van der Meer d-d-0-5-5 9/1609 1:17.0m 151.700 Svensk V 5 Racer Bourbon Marylight Vixi MTNStable&Hovsl.AB(van der Meer), m fl Juel Nielsen Susanne, Danmark

10

In the Closet

Erica Sjöström

Christin Sjöström 6-0-d-8-k 10/1609 1:15.9l 156.200 Svensk V 6 Infinitif Lexis Value Team Krutrök HB, Trekanten Rosenberg Maria & Carlsson Stefan

11

Gotländer

Christian Cracchiolo

Thomas Jonsson 6-0-0-5-  11/1609 1:14.9l 236.200 Svensk V 9 Quaker Jet Iberis Dag Travtränare Thomas Jonsson AB, Nybro Gländer Joakim, Visby

12

After Eight

Linda Shmsohn

Bo Hellkvist 5-2-d-0-0 12/1609 1:15.4m 249.200 Svensk S 7 Symphonic Hanover Tiffany Value Alm Göran, Hellkvist Bo, m fl Hellkvist Bo, Skara
START sön 16 maj