Spelkalendern
Umåker
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33

Banförhållande: Lätt bana

El Suecos lopp - Spårtrappa
3-åriga och äldre 75.000 - 250.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 50.000-25.000-12.500-8.000-5.500-(4.000)-(4.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

11 M.T.Montpelier

Ulf Eriksson

Magnus Träff

14.8a

11/2140 V 6 PARMAB Gävle AB & Karlsson Sören Misty Trotting AB, Strängnäs

2

4 Zodiac Kronos

Magnus A Djuse

Anna Näslund

14.9a

4/2140 V 5 Hästbussen i Umeå AB & Näslund Anna Allev. Kronos S.R.L. Soc Agr, Italien

3

10 Mr Swish

Daniel Wäjersten

Daniel Wäjersten

15.0a

10/2140 V 4 AB Tourrettes, m fl (Törnqvist Maria) AB Tourrettes, Hovås

4

15 Brida

Ove A Lindqvist

Ann-Catrin Frisk

15.6a

15/2140 S 4 Stall Brida HB, Skellefteå Annemanna AB, Ekerö

5

14 Weasel W.F.

Antero Heinonen

Madelene Wikstén

15.7a

14/2140 V 5 Wiksten Madelene & Anita Wikstén Madelene, Boden

6

12 Dreams Patric

Leif Eriksson

Boo Lindahl

16.1a

12/2140 V 6 Lindahl Boo, Burträsk Lindahl Boo, Burträsk

7

7 Eagle in Disguise

Ulf Ohlsson

Markus Pihlström

16.1ag

7/2140 V 3 Granlo Electrical Design AB, m fl KÅK Förvaltning AB, Trollhättan

O

13 Blue Bell

Krister Söderholm

Anneli Kimmerud

16.8ag

13/2140 S 6 Kimmerud Anneli & Nyman Jan Kimmerud Anneli, Överhörnäs

O

9 Superman K.R.

Sandra Eriksson

Jenny Hassgren

16.8a

9/2140 H 9 Hassgrens Gård HB, Boden Lindgren Wilma, Boden

O

2 Global Under Cover

Rikard N Skoglund

Thomas Lindbom

17.1ag

2/2140 V 6 Lindbom Thomas & Elisabet Global Farm AB, Nacka Strand

O

3 Min Fina Ella

Jens Eriksson

Nina Hansen

17.6ag

3/2140 S 7 Hansen Nina, Finland Möttönen Åsa, Finland

O

8 Empir Brick

Ola Åsebö

Ola Åsebö

20.7ag

8/2140 V 4 Bjärme Gård AB & Backlund Peter Bredberg Anders, Tystberga

d

1 Gräns Prinsessan

Stefan Johansson

Mikael Melefors

.ag

1/2140 S 3 Melefors Mikael & Gränskungarna HB Gränskungarna HB, Bromma

d

5 Upper Crust

Susanne H Osterling

Susanne H Osterling

.ag

5/2140 S 7 Osterling Susanne H, Domsjö Menhammar Stuteri AB, Ekerö

d

6 Unsafe Investment

Hans Bergh

Håkan Högberg

.ag

6/2140 V 7 Högberg Håkan, Kramfors Menhammar Stuteri AB, Ekerö