Spelkalendern
Umåker
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33
11
21:51
12
22:08

Banförhållande: Lätt bana

3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga högst 20.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 7.501 kr
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(1.500)-(1.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

9 Dalknösemma

Krister Söderholm

Annalena Lindkvist

35.2

3/2160 S 4 Lindkvist Annalena & Per Lindkvist Annalena & Per

2

5 Gordon Ålj

Micael Melander

Örjan Sjödin

36.1

5/2140 V 4 Sjödin Ewa, Näsåker Sjödin Ewa, Näsåker

3

10 Johans Prins

Jenny Engfors

Hanna Olofsson

36.1

4/2160 V 6 Stall Skoningslös HB, Göteborg Hedlund Jim, Heby

4

11 Tåga Storm

Jan Norberg

Madelene Wikstén

36.3g

5/2160 V 3 Stall WF, Boden Johansson Peter, Harads

5

7 M.G.Braxen

Per-Arne Lindström

Per-Arne Lindström

37.2

1/2160 H 3 Stall Lappello HB, Westling & Beijar Lövgren Linda & Erika

6

13 Deviljas Ronja

Jens Eriksson

Teresa Cardin

37.6g

7/2160 S 3 Cardin Teresa, Boliden Cardin Teresa, Boliden

7

4 Hammarns Moniqa

Jill Ivarsson

Susanne Lygdman

38.6

4/2140 S 6 Lygdman Susanne, Bollstabruk Edsén Ulrica, Bollstabruk

8

12 Ennos Opal

Erika V Nilsson

Lena Dahlbäck

38.0

6/2160 V 5 Stall DaLe HB & Dalbäck Karina Olofsdotter Nina, Malå

O

14 Domherren

Hans Bergh

Jennifer Eriksson

39.1

8/2160 V 4 Eriksson Jennifer, Peter & Elisabet Eriksson Jennifer, Peter & Elisabet

O

8 Blixtmaja

Camilla Wiklund-Lövbom

Camilla Wiklund-Lövbom

42.8g

2/2160 S 3 Viklund Lövbom Camilla & Lövbom Johan Viklund Lövbom Camilla, Burträsk

O

1 Hammarns Qurt

Malin Strinnlund

Ulrica Edsén

.g

1/2140 H 4 Edsén Ulrica & Könberg Hans Edsén Ulrica & Stall Lappello HB

O

3 Morsk Pippi R.F.

Roger Nilsson

Roger Nilsson

.g

3/2140 S 3 Mikael Lundmark AB & Marylebone AB Andersson Frida & Hammarström Robert

d

6 Hammarns Qrut

Per Gustafsson

Cornelia Lindmark

.g

6/2140 V 4 Lindmark Cornelia, Älvsbyn Edsén Ulrica, Bollstabruk

d

2 Ernst af Eda

Mats Gällerstedt

Erica Sandström

.g

2/2140 V 3 Sandström Roger, Umeå Aronsson John-Erik, Ehn C,L & J