Spelkalendern
Umåker
Första start 18:30
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:15
4
19:38
5
20:00
6
20:22
7
20:44
8
21:05

Banförhållande: Vinterbana

Juniorchans - P21-lopp - K50 - Spårtrappa
3-åriga och äldre 110.000 - 330.000 kr med högst 500 poäng, körda av B- eller K- licensinnehavare. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 051231 eller tidigare med högst 50 sulkylopp under 2020.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-(2.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

10 Fly Bird Fly

Jonas Karlsson

Marita Oskarsson

16.0a

10/2140 S 4 Oskarsson Marita & Anders Jondahl Katerina, Danmark

2

7 Jelmer Boshoeve

Tuukka Varis

John Östman

16.4a

7/2140 V 5 Nilsson Jessica, Skellefteå Landman Wiebe D, Nederländerna

3

9 Gazoline

Anna Karlsson

Hanna Olofsson

16.7a

9/2140 V 4 Travtränare Hanna Olofsson AB, m fl Travtränare Hanna Olofsson AB, m fl

4

3 Dark Angel Avenue

Kevin Porshage

William Strand

16.9a

3/2140 V 5 Strand William, m fl Gustafsson Berne, Vålberg

5

6 Mr Swish

Ellen Karlsson

Leif Eriksson

17.0a

6/2140 V 5 Travtränare Leif Eriksson AB, m fl AB Tourrettes, Hovås

6

11 Young Lavec

Tilde Eriksson

Jens Eriksson

17.1a

11/2140 V 6 Lindgren Mikael, Älvsbyn AB Lavec, Vellinge

7

2 Nobootsontheground

Jörgen Berglund
Conny Hellström

Jarmo Kallunki

17.6a

2/2140 V 8 Kallunki Jarmo & Osmo Kallunki Jarmo, Nyland

8

13 Helix

Nils Westerberg

Nils Westerberg

17.7a

13/2140 V 6 Stall NU HB, Hortlax Westerberg Nils, Ulrika & Alice

O

1 Let's Dance Rick

Sandra Demby

Ola Demby

18.2a

1/2140 S 6 Demby Sandra, Umeå Berglund Rickard, Vintrosa

O

5 Kung Triton

Tino Lindström

Ulf Kjellsson

18.3a

5/2140 V 9 Kjellsson Ulf, Hanna & Helena Stall Torpet HB, Bredbyn

O

8 Alisiha Kick

Lars-Erik Persson

Lars-Erik Persson

19.3a

8/2140 S 9 Persson Lars-Erik & Nilsson Elisabeth Persson Lars-Erik & Nilsson Elisabeth

O

12 Anice Cake

Joakim Fjällström

Joakim Fjällström

22.3a

12/2140 S 4 Stall Perfectum (Oscarsson Jim) Oscarsson J, S, K & N

d

4 Kias Mando

Nils Elfving

Nils Elfving

9ag

4/2140 V 8 Elfving Nils, Arnäsvall Nylander Inga, Arnäsvall