Spelkalendern
Umåker
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:43
12
19:02

Banförhållande: Vinterbana

Damklubbens Ungdomsserie, avd. 8 - U30 - Umeå Måleri
3-åriga och äldre högst 175.000 kr, körda av B- eller K- licensinnehavare. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 910101 till 031225.
1640 m. Autostart. 12 startande.
Pris: 50.000-25.000-13.000-10.000-7.500-5.500-3.500-3.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

2 Judge Peter

Lucas H Vikström

Christian Månsson

15.4a

2/1640 V 7 Nilsson Jessica, Skellefteå Tal AB

2

6 Kane Beuckenswijk

Jill Ivarsson

Ricky Eklund

15.6a

6/1640 V 4 Team Kane Schilstra K, Nederländerna

3

11 Light Up F.I.(FI)

Wilma Gerklev

Hannu Korpi

16.2a

11/1640 H 5 Korpi Kaisu, Finland Finsk Uppfödare

4

9 Soraya Ås

Victor Karlsson

Henrik Eriksson

16.3a

9/1640 S 4 Eriksson Henrik, Östersund Lorentzon Ann-Christin & Magnusson J-E

5

12 Justin Web(FI)

Magnus A Djuse

Janita Luttunen

16.7ag

12/1640 V 4 Stable Cajove, Finland West Breeding Oy, Finland

6

10 Lincoln Brodde

Erica Guldhag

Helén Persson

16.8a

10/1640 V 11 Persson Helén & Tjernström Carina Brodda Stuteri AB, Skurup

7

1 Winstone Tabac

Elin Wickman

Robert Skoglund

17.0a

1/1640 V 6 Haanpää Tomas, Tierp Karlsson Gerth-Ove, Östervåla

8

3 Fool's Desire

William Strand

Jarmo Kallunki

17.1a

3/1640 S 6 Tjernström Linda, Nyland Tjernström Linda, Nyland

O

7 Be My Valentine

Mats E Djuse

Sandra Eriksson

17.2ag

7/1640 S 5 Harvest Moon Stables AB, Piteå Harvest Moon Stables AB, Piteå

O

4 B.W.T. Dakota(FI)

Anna Karlsson

Hanna Olofsson

17.7a

4/1640 V 6 Sohlberg Mika, Finland Hagalund Trotters Oy, Finland

O

5 Ingrid Sting

Melinda Renman
Tilde Eriksson

Erik Holm

18.0a

5/1640 S 5 Stall Tösabiten HB, Stockholm Sandström E, Fysiocard AB & Lundström

O

8 Power Glide

Caroline Forsner

Caroline Forsner

22.7a

8/1640 V 4 Travfo KB & Forsner Caroline Travtränare Mats Gustafsson AB, Habo