Spelkalendern
Umåker
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:43
12
19:02

Banförhållande: Lätt bana

Vincennes Stolopp - Menhammar Stuteri - STL Diamantstoet, försök 10 i meeting 3 (Final Solvalla 28 maj) - Norrlands Elitserie, försök
3-åriga och äldre ston lägst 100.001 kr. Körsvenskrav kat. 1. Körsvenner födda 040514 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 280.001 kr, 40 m vid 840.001 kr
Pris: 110.000-55.000-32.000-19.000-12.500-10.000-6.500-5.000 kr (8 priser). Lägst 1.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

9 Impala Am

Daniel Wäjersten

Daniel Wäjersten

14.2

2/2160 S 4 SRF Stable Am Bloodstock AB, Stockholm

2

12 Staro Onyourmarks

Oskar Kylin Blom

Oskar Kylin Blom

14.4

5/2160 S 5 AB Kungsholmen Hästar, m fl Nilsson Staffan B, Ramkvilla

3

14 Krakas

Jan Ove Olsen

Jan Ove Olsen

14.5

7/2160 S 6 TA Maskin i Forsa AB, Forsa Grunditz Magdalena & Staaf Bernt

4

7 Gumman Sisu

Per Linderoth

Lars Wikström

15.3

7/2140 S 6 Elfvén Magnus & Malin Sisyfos Breeders AB, Sigtuna

5

1 Isla Nga Hari

Peter Eriksson

Mikael Cedergren

15.4

1/2140 S 5 Croon Per-Anders & M.C. Racing AB Croon Per-Anders & M.C. Racing AB

6

10 Liquify'em

Ove A Lindqvist

Ann-Catrin Frisk

14.7

3/2160 S 5 Frisk Ann-Catrin, Skellefteå Em Stables AB, Sigtuna

7

4 Katrine Hill

Tomas Pettersson

Tomas Pettersson

15.5

4/2140 S 4 Stall LOKITO Kuril AB, Sundsvall

8

15 La Norna

Hanna Olofsson

Hanna Olofsson

14.8

8/2160 S 7 GMK Vittjärv HB, Boden Olofsson Ronny & Vanja

0

8 Black Magic Eyes

Per Lennartsson

Reijo Liljendahl

14.9

1/2160 S 4 SRF Stable AB Svensk Reklamfinans, Halmstad

0

2 Cute and Charming

Magnus A Djuse

Fredrik B Larsson

15.7

2/2140 S 6 Fredrik B Larsson Travträning AB ILBOÄNGS Mark o Trav HB, m fl

0

6 Conrads Anette

Jörgen S Eriksson

Jörgen S Eriksson

16.0

6/2140 S 4 Leejs Foder AB, Rosersberg Conradsson Ove, Falköping

0

13 Miss Irma

Björn Goop

Björn Goop

18.6

6/2160 S 4 Ecurie Jean-Pierre Barjon&Fray Gerard Ecurie Jean-Pierre Barjon&Fray Gerard

0

3 Special Topmodel

Dwight Pieters

Mika Haapakangas

ug

3/2140 S 4 Stable Haapakangas Oy & Renkonen S-E Stable Haapakangas Oy&CapitalRengas Oy

0

11 Ies Juvel

Emilia Leo

Fredrik Wallin

ug

4/2160 S 7 IFG Konsult AB, Enköping Edlund Inger & Magnus

d

5 Succession

Örjan Kihlström

Daniel Redén

ug

5/2140 S 4 Tamatova AB, m fl (Redén Daniel) Allev. Kronos S.R.L. Soc Agr, Italien