Spelkalendern
Umåker
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:43
12
19:02

Banförhållande: Lätt bana

Ramirent - STL Klass I, försök 9 i meeting 3 (Final Solvalla 28 maj)
3-åriga och äldre 250.001 - 500.000 kr. Körsvenskrav kat. 1. Körsvenner födda 040514 eller tidigare.
1640 m. Autostart. 12 startande.
Pris: 110.000-55.000-32.000-19.000-12.500-10.000-6.500-5.000 kr (8 priser). Lägst 2.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

9 Devils Tongue

Sandra Eriksson

Sandra Eriksson

11.7a

9/1640 V 4 Eriksson Sandra & Nilsson Cederborg S Menhammar Stuteri AB, Ekerö

2

6 Fabulous Pellini

Daniel Wäjersten

Daniel Wäjersten

12.0a

6/1640 S 5 Stall 15 Pellini Breeding AB, Bromma

3

11 Geronimo Am

Per Lennartsson

Robert Bergh

12.3a

11/1640 V 6 Stall ROHERO KB, Örebro Am Bloodstock AB, Stockholm

4

3 Twigs Got U.

Rikard N Skoglund

Joakim Elfving

12.6a

3/1640 V 6 G-Kraft HB, Strängnäs Skantz Eva & Lindh Lars

5

1 S.G.Flying Diaval

Björn Goop

Håkan Berglund

12.7a

1/1640 V 7 Firma Håkan Berglund Skärgården Ambulans AB, Väddö

6

4 Castor the Star

Jörgen Westholm

Jörgen Westholm

12.8a

4/1640 H 4 Team Westholm AB, Sala Karlsson Anders & Westholm Jörgen

7

2 Prometheus

Benny Christensen

Benny Christensen

12.9a

2/1640 H 6 Certain Stable Redén Trotting AB, Örsundsbro

8

10 VästerboFlashDance

Hanna Forslin

Hanna Forslin

12.9a

10/1640 V 6 I A Anläggning ByggProjektledning AB Västerbo Stuteri AB (Demmers M)

0

5 A Knight's Victory

Jill Ivarsson

Jill Ivarsson

13.2a

5/1640 S 8 TomBox AB, Nyland AoS AB & AB Klotet Livs

d

12 Anna Montana

Örjan Kihlström

Peter G Norman

10ag

12/1640 S 6 Easy KB, Uppsala Pålandet AB, Folkärna

d

8 No Limit Express

Magnus A Djuse

Oscar Berglund

11ag

8/1640 V 5 Christoff Racing Invest KB, Vara Lindgren Katri, Finland

d

7 Baby Boy

Ove A Lindqvist

Robert Bergh

uag

7/1640 V 5 Johan Jonsson Invest AB, m fl Hoffman Magnus & Henrik