Spelkalendern
Umåker
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:43
12
19:02

Banförhållande: Lätt bana

Lindholms Bil - STL Bronsdivisionen, försök 9 i meeting 3 (Final Solvalla 28 maj)
3-åriga och äldre 500.001 - 900.000 kr. Körsvenskrav kat. 1. Körsvenner födda 040514 eller tidigare.
2140 m. Autostart. 12 startande.
Pris: 110.000-55.000-32.000-19.000-12.500-10.000-6.500-5.000 kr (8 priser). Lägst 2.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

2 Bugatti Miles

Örjan Kihlström

Daniel Redén

12.9a

2/2140 H 6 Stall Zet (Redén Daniel) Trav 1609 AB (publ), Växjö

2

3 Readly Lavec

Oskar J Andersson

Oskar J Andersson

13.0a

3/2140 V 5 Easy KB, Uppsala AB Lavec, Vellinge

3

9 Shapes

Björn Goop

Björn Goop

13.0a

9/2140 V 6 Easy KB, Uppsala Goop Annika & Olle

4

7 Ellis Pride

Per Linderoth

Lars Wikström

13.3a

7/2140 V 8 Ahlström Sune & Wikström Lars Ahlström Sune, Wennersten Elin & Ulf

5

11 Just a Flirt(FI)

Rikard N Skoglund

Jasmiina Aho

13.3a

11/2140 V 7 Aho Jasmiina m fl, Finland Finsk Uppfödare

6

10 Walther på G.

Susanne H Osterling

Susanne H Osterling

13.4a

10/2140 V 9 Bf Diverse HB, Domsjö Gustavsson Urban&T Forsberg Holding AB

7

12 Just Celebration

Ulf Ohlsson

Sören Lennartson

13.5a

12/2140 V 6 Äntligen Pågång HB, Umeå M J Företagen AB, Hudiksvall

8

1 Condior

Magnus A Djuse

Robert Bergh

13.7a

1/2140 V 6 Travtränare Håkan Eriksson AB, m fl Eriksson Ulla & Håkan

0

5 Eskimo Brother

Ove A Lindqvist

Stefan Lundmark

13.7a

5/2140 V 8 L-N Häst HB, m fl Brodda Stuteri AB, Skurup

0

8 Perpetuate

Per Lennartsson

Reijo Liljendahl

13.8a

8/2140 V 5 SRF Stable Stewart Steve H & Ala-Seppälä Martti

d

4 Strong Heartbeat

Jörgen Westholm

Jörgen Westholm

11ag

4/2140 V 6 Team Westholm AB, m fl Jakobsson Rigmor, Skara

d

6 Mellby Hoffa

Mats E Djuse

Wilma Wallberg

uag

6/2140 V 6 Easy KB, Uppsala Mellby Gård AB, Malmö