Spelkalendern
Vaggeryd
Första start 14:00
LOPP
1
14:00
2
14:22
3
14:45
4
15:08
5
15:30
6
15:52
7
16:14
8
16:35

3-åriga och äldre högst 30.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 10.001 kr
Pris: 20.000-10.000-7.500-6.000-5.000-4.000-(1.500)-(1.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

7 Taittinger

Marcus Lindgren

Marcus Lindgren

19.3

7/2140 S 3 Stall MARLIN - Easy Stall Anna Forssell AB, Skara

2

15 My Story is True

André Eklundh

André Eklundh

18.7

3/2160 V 3 Stall Skepparkroken AB, Ängelholm ILBOÄNGS Mark o Trav HB, Sala

3

10 O.M.Gigabyte

Kent Knutsson

Kent Knutsson

19.7

10/2140 V 4 Knutsson Emelie & St. Kent Knutsson AB Olsson Johan, Uddevalla

4

14 C.E.Pim Pim

Marcus Hultman

Marcus Hultman

19.0

2/2160 V 4 Stall Full Fräs Frick Camilla & Erika

5

5 Isenya

Mimmi Elfstrand

Mimmi Elfstrand

20.0

5/2140 S 4 Svensson Fredrik, Uppsala Svensson Fredrik, Uppsala

6

2 Speedy Cash Vicane

Mikael J Andersson

David Källgren

20.1

2/2140 V 4 Identity System KB, Norrköping Johnsen Stefan, Norrköping

7

13 Big Hurt

Kevin Oscarsson

Jim Oscarsson

19.7

1/2160 V 3 Stall Big Hurt - Easy Mc Nerney Robert, USA

8

4 Hot'n Dream

Christian Fiore

Linda Fyhr

21.4

4/2140 V 3 F:a Fyhrs Glas & Fogtjänst &Åqvist P-J Drömtorp Andreas & Unger Cecilie

O

8 Gold Winner

Peter Johansson

Peter Johansson

21.8g

8/2140 H 3 Johansson Peter, Forserum Johansson Peter, Forserum

O

6 Lajkie B.R.

Louise F Bäckstrand

Clas Löfkvist

22.2g

6/2140 S 4 Löfkvist Clas & Johansson Evert Johansson Evert, Björköby

O

11 Stigamo Sleipner

Kim Eriksson

Bo Hellkvist

22.2g

11/2140 V 3 Frank Ljungberg Yvonne Frank Ljungberg Yvonne

O

1 Lady Lakshmi

Conny Gustafsson

Tord Gustafsson

22.5g

1/2140 S 4 Gustafsson Conny, Landvetter Rohdin Monica, Ekshärad

O

3 Quite Strong

Rune Petersson

Rune Petersson

24.3g

3/2140 H 3 Petersson Rune, Hökerum Petersson Rune & Martinsson Ingela

O

12 Texas Maja

Leif Millerud

Leif Millerud

25.2g

12/2140 S 4 Millerud Leif & Alex Mikael Alex Mikael, Mjölby

Struken

9 Minoo Teemer

Isabella Zerne

Isabella Zerne

.

9/2140 S 3 HB Stall Teemer, Vara Zerne Isabella, Vara
Krönika