Spelkalendern
Visby
Första start 18:30
+15° 4ms
LOPP
9
21:26
10
21:46

Banförhållande: Lätt bana

Ramudden - Ringmurens lopp - Stayerlopp
3-åriga och äldre lägst 100.001 kr. Körsvenskrav kat. 1.
3120 m. Tillägg 20 m vid vunna 350.001 kr, 40 m vid 700.001 kr, 60 m vid 1.400.001 kr Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 100.000-50.000-25.000-13.500-8.500-(5.500)-(3.500) kr.

# HÄST/KUSK TRÄNARE FORMRAD SPÅR/DIST REKORD STARTSUMMA SKOR VAGN KÖN ÅLDER FAR MOR ÄGARE UPPFÖDARE

1

Rocky Rauk

Johan Franzén

Johan Franzén 4-5-6-6-4 1/3120 1:15.6m 288.200 Hybrid V 6 Turbo Sund Expectlove Franzén Johan, Visby Franzén Johan, Visby

2

Elche

Nicklas Westerholm

Robert Bergh 4-6-3-4-d 2/3120 1:16.4l 252.300 Hybrid V 5 Ready Cash Cartagena Invest4all Sweden AB, Bergvik Telebolaget MK AB, Örebro

3

Ivanhoe

Ulf Ohlsson

Oskar J Andersson 2-3-0-4-0 3/3120 1:14.8l 333.200 Hybrid V 5 Chocolatier Kelsea Boko CSD Mur & Betong AB, Tällberg Annemanna AB, Ekerö

4

Let it be Me Tooma

Jevgeni Ivanov

Jevgeni Ivanov 0-d-7-1-  4/3120 1:15.6l 245.497 Hybrid V 5 Mr Pine Chip Grace Tooma Stall Oxalis Oxalis AB, Bromma

5

Master Sea

Claes Sjöström

Henrik Södervall 0-1-4-1-4 5/3120 *1:14.3l 235.300 Amerikansk V 5 Maharajah Sea Pearl Stall Christina HB (Södervall H) Södervall Henrik & Jenny

6

Hurricane Silas

Peter Ingves

Fredrik Persson 1-4-1-2-2 6/3120 1:16.1l 333.900 Svensk V 5 Maharajah Regina Silas Stall Feykir HB & Lennartsson Kristina Lennartsson Kristina, Halltorp

7

Mellby Eye Catcher

Anders Källberg

Anders Källberg 3-3-7-0-4 1/3140 1:14.3m 483.000 Svensk S 7 Going Kronos Juicy Face Firma Stall Anders Källberg Mellby Gård AB, Malmö

8

Payet D.E.

Mika Forss

Sybille Tinter 3-2-4-6-6 2/3140 *1:15.5l 690.185 Hybrid V 5 Main Wise As Cindy T.Boko Bornmann Hans Ulrich, Tyskland Gerrits Recycling Group BV, Holland

9

Natosi Goj

Kaj Widell

Jennifer Persson 5-0-3-4-3 3/3140 1:15.0l 672.450 Svensk V 10 Oiseau de Feux Timeless Sakra Hellstedt Jan & Sealtrans AB Olofsson Johnny & Gunilla

10

Bottnas Commandeur

Rikard N Skoglund

Alf Nordemo 0-6-d-2-2 1/3160 1:13.2l 1.224.834 Hybrid H 8 Quevert Steffi Bob Nordemo Alf, Norrtälje Nordemo Alf, Norrtälje

11

Smevikens Cruiser

André Eklundh

André Eklundh 0-6-3-1-0 2/3160 *1:14.1l 1.398.124 Hybrid H 8 MagicCarpetRide US Enderella Andersson Håkan, Bullaren Andersson Håkan, Bullaren

12

Guillaume Boko(DE)

Björn Goop

Björn Goop 4-2-0-1-5 3/3160 *1:14.7l 988.766 Hybrid H 7 Prodigious Proud Mary Wewering Sonja mfl, Tyskland Boko Stables Holland BV, Nederländerna

13

Sheriffen

Thomas Jonsson

Thomas Jonsson 0-5-6-5-2 4/3160 1:14.2l 827.200 Hybrid V 9 Skogans Joker Vinges Madonna Stall Sättra Mark T & T Travservice KB, Kalmar

14

Västerbo Grosbois

Rauno Pöllänen

Rauno Pöllänen 3-1-3-2-0 1/3180 1:13.3l 1.778.263 Svensk V 9 Good As Gold Tatum Trot Storåsnäll KB, Ingarö Grech Georg, Malta

15

Balfour

Robert Bergh

Robert Bergh 0-0-0-1-  2/3180 *1:12.0l 3.728.714 V 9 Scipion du Goutier Pay the Bill Robert Bergh Travstall AB, Hajom Marére-Nordin Marie-Joe, Frankrike
START OM 05:58:54
Sport