Spelkalendern
Visby
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46

Banförhållande: Lätt bana

Spårtrappa
3-åriga och äldre 125.001 - 350.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2120 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-5.000-1.500-1.500 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

2 Hard Steel

Eva Lundahl

Ann-Britt Hansson

15.5a

2/2120 V 6 Liljedahl Helena & Rosvall Johan Ståhl Conny, Edsbyn

2

10 M.T.Oliwer Twist

Petter Karlsson

Hans Karlsson

15.6a

10/2120 V 4 Stall Rauk & Stall Sårk(Karlsson Hans) Misty Trotting AB, Strängnäs

3

8 Vicini Axang

Angelica Herlin

Angelica Herlin

15.7a

8/2120 S 7 Herlin Angelica, Visby Herlin Angelica & Hellgren Alexandra

4

3 B.B.S.Lezzy

Anna Isabelle Karlsson

Hans Karlsson

15.7a

3/2120 S 4 Westberg Niclas, Nora BBS Trotting AB, Borlänge

5

13 Lovely Jons

Johan Wiman

Thomas Jonsson

15.8a

13/2120 S 8 Travtränare Thomas Jonsson AB, Nybro Jonsson Thomas, Nybro

6

11 Hero Band

Micael Stjernström

Thomas Jonsson

15.8a

11/2120 V 7 Travtr. Thomas Jonsson AB & Jonsson L Engberg Tommy, Stånga

7

9 Singha Rauk

Johan Franzén

Johan Franzén

15.8a

9/2120 V 6 Franzén Johan & Hardingz-Franzén Liz Franzén Johan & Hardingz-Franzén Liz

8

12 Enjoy's Topnotch

Torbjörn Östergren

Torbjörn Östergren

15.8a

12/2120 V 7 Andersson Inge, Visby Palm Lars

O

15 Hessel B.Rapida

Thomas Jonsson

Thomas Jonsson

15.8a

15/2120 V 6 Travtränare Thomas Jonsson AB, Nybro J.H.B Holding B.V., Nederländerna

O

14 Caballero

Dan Ottosson

Maria T Karlsson

16.1a

14/2120 V 9 Karlsson Maria T, Lyckeby Gabrielsson Anders, Borghamn

O

4 Zee Me

Patrik Franzén

Lillemor Edbladh

16.8a

4/2120 S 10 Stall Trähästen i Kungsör Johansson Mats & Johanna

O

1 Paintitblack A.O.

Anders Funck

Åke Olofsson

17.2a

1/2120 V 4 Olofsson Åke, Slite Olofsson Åke, Slite

O

7 Elvira Gamble

Rikard N Skoglund

Terese Ahrling

17.6a

7/2120 S 7 Ahrling Terese & Björklund Jacob Storstens el & entre HB, Norrtälje

O

6 Hillton Band

Alexandra Hellgren

Alexandra Hellgren

18.8a

6/2120 V 7 Hellgren Alexandra, Visby Engberg Tommy, Stånga

Struken

5 She's My Secret

Claes Sjöström

Fredrik Gränefjord

.a

5/2120 S 5 Gränefjord Fredrik, Visby Gränefjord Fredrik, Visby
Krönika