Spelkalendern
Visby
Första start 17:45
+14° 4ms
LOPP
1
17:45
2
18:07
3
18:30
4
18:53
5
19:15
6
19:38
7
20:00
8
20:22

P21-lopp - Juniorchans Presenteras av Reines El och Larm
3-åriga och äldre med högst 300 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 051231 eller tidigare.
2120 m. Tillägg 20 m vid vunna 100.001 kr, 40 m vid 250.001 kr, 60 m vid 625.001 kr
Pris: 12.000-6.000-4.200-3.000-2.500-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

# HÄST/KUSK TRÄNARE FORMRAD SPÅR/DIST REKORD STARTSUMMA SKOR VAGN KÖN ÅLDER FAR MOR ÄGARE UPPFÖDARE

1

No Replica

Neng Wanlayaphol

Jenny Lundahl 7-5-0-6-0 1/2120 1:16.3m 81.400 Svensk S 5 Year in Review Frosts No Mercy Lundahl J,P&M, Nilsson M, Billström Y Skaber Stable HB, Storå

2

Carl Margunn

Gunnar Hermansson

Gunnar Hermansson 0-8-0-0-7 2/2120 1:16.0m 74.100 Svensk V 7 Intoxicated Anna Margunn Hermansson Gunnar & Margaretha Hermansson Gunnar & Margaretha

3

Pierre Copain

Oskar Kylin Blom

Henrik Hoffman 0-d-5-7-d 3/2120 1:16.6m 96.900 Svensk V 4 Orlando Vici In Action Svensk Apparatserv.C Nilsson HB,Edsbro Svensk Apparatserv.C Nilsson HB,Edsbro

4

Duke Snapper

Alexandra Hellgren

Alexandra Hellgren 7-8-6-5-  4/2120 1:17.7l 81.300 Svensk V 5 Quite Easy U.S. Yani Boko Hellgren Alexandra, Visby Stall Sillfrukost HB, Malmö

5

Perfect Relation

Eva Lundahl

Mats Ternström 0-3-0-4-7 5/2120 1:15.6m 98.500 Amerikansk V 5 Enjoy Lavec Toy Shop Ternström Katarina, Ljugarn Ternström Mats & Patrik Rössel AB

6

Asfaloth

Alice Johansson

Jeanette Johansson 0-8-4-0-7 1/2140 *1:16.3m 201.250 Svensk V 9 Triton Sund Cathys Favourite Johansson Jeanette & Alice Knick AB, Svedala

7

Simb Ransom

Petter Karlsson

Sandra Stuxberg 6-d-d-0-6 2/2140 1:18.4l 246.400 Svensk V 8 Pine Chip Simb Rosette Öhman Josefine & Ekengren Alexander Lindh Ulrik & Ylva

8

Barracuda Bac

Claes Sjöström

Henrik Hoffman 3-5-7-8-6 3/2140 1:16.0m 199.800 Svensk V 9 From Above Vitling Börjesson Bengt, Visby Wilhelmsson G & HB Sohala Consult

9

Singha Rauk

Johan Franzén

Johan Franzén 0-8-0-8-0 4/2140 1:17.1l 204.000 Svensk V 7 Intoxicated Puma Sund Franzén Johan & Hardingz-Franzén Liz Franzén Johan & Hardingz-Franzén Liz

10

Spring Alone

Johan Wiman

Johan Wiman 7-0-d-0-3 5/2140 1:17.9m 187.700 Svensk S 8 Home Alone Springflickan Nilsson Nils-Göran & Olsson Göran Nilsson Nils-Göran & Olsson Göran

11

Antonio Am

Jan-Åke Hoas

Jan-Åke Hoas d-2-5-0-  1/2160 *1:14.5l 610.300 Svensk V 11 Orlando Vici Genua Hoas Jonna, Visby Am Bloodstock AB, Stockholm

12

Falcon Scott

Torbjörn Östergren

Sofie Jonasson 0-7-3-0-8 2/2160 1:15.2m 392.150 Svensk V 10 Sahara Dynamite Havanna Club Jonasson Sofie, Hemse Funck Kaj, Hemse

13

Maharania Jons

Thomas Jonsson

Thomas Jonsson 8-8-3-7-0 3/2160 *1:16.1l 434.600 Svensk S 8 Maharajah Oh Ho Håjt Travtränare Thomas Jonsson AB, Nybro Jonsson Thomas, Nybro

14

Real Doc

Moa Jakobsson

Terese Ahrling 8-0-0-6-  4/2160 1:16.3l 427.800 Svensk V 9 Zerberus Civetta Real Ahrling Terese & Björklund Jacob Hultberg Dan, Hallsberg

15

Bear My Name

Stefan Persson

Pär Hassborg 0-0-7-0-0 5/2160 1:15.7m 303.500 Svensk V 7 Turbo Sund Serrez Maniana Hassborg Fanny, Visby Johansson Olle & Persson Johnny
START OM 15:21:18