Spelkalendern
Visby
Första start 17:45
LOPP
1
17:45
2
18:07
3
18:30
4
18:53
5
19:15
6
19:38
7
20:00
8
20:22
9
20:44

Spårtrappa - Presenteras av Gotlandsflis
3-åriga och äldre 60.001 - 250.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030610 eller tidigare.
2620 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

2 Xenia Wood

Johan Wiman

Björn Röcklinger

15.6a

2/2620 S 4 Röcklinger D & Röcklinger Svenserud I Röcklinger Gunnar

2

14 Kent le Soleil

Kim Eriksson

Jörgen S Eriksson

ita

14/2620 V 5 Stall Mållinjen KB, Stockholm Redersson Management AB, Stockholm

3

5 Paintitblack A.O.

Alexandra Hellgren

Åke Olofsson

ita

5/2620 V 5 Olofsson Åke, Slite Olofsson Åke, Slite

4

15 Yfront

Isac Lindberg

Åsa Lindberg

ita

15/2620 V 7 Lindberg Åsa, Kungsör Jansson Roland & Lindberg Åsa

5

13 Hard Steel

Eva Lundahl

Ann-Britt Hansson

ita

13/2620 V 7 Liljedahl Helena & Rosvall Johan Ståhl Conny, Edsbyn

6

12 She's My Secret

Petter Karlsson

Fredrik Gränefjord

ita

12/2620 S 6 Gränefjord Fredrik, Visby Gränefjord Fredrik, Visby

7

9 B.B.S.Chanelle

Niclas Westberg

Hans Karlsson

ita

9/2620 S 5 Stall Sårk (Karlsson Hans) BBS Trotting AB, Borlänge

8

8 Makin' Magic

Kenneth Gorski

Hans Karlsson

ita

8/2620 V 5 Stall Rauk & Stall Sårk(Karlsson Hans) Hylander Tina & Nielsen Gustafsson R

O

4 Love Your Choice

Peter G Norman

Peter G Norman

itag

4/2620 V 5 Nordemo Alf, Norrtälje Stall Hammarudda, Åland

O

3 Pierre Copain

Jorma Kontio

Henrik Hoffman

ita

3/2620 V 4 Svensk Apparatserv.C Nilsson HB,Edsbro Svensk Apparatserv.C Nilsson HB,Edsbro

O

11 Ponoko Mitta Goj

Martin Malmqvist

Amanda Karlsson

ita

11/2620 V 11 Boijesjö Pia,Karlsson Johnny R &Amanda Olofsson Johnny & Gunilla

O

1 Dolph Composite

Patrik Franzén

Maria Cedergren

ita

1/2620 V 8 Cedergren Maria, m fl Hellstedt Jan, Gränna

O

10 Cavaradossi

Sandra Blixt

Karin Hall

ita

10/2620 V 6 Stall Hall Stall Tosca HB, Vimmerby

O

7 Miramaris Futura

Tina Thorson

Stefan Erlandsson

ita

7/2620 S 7 Eltito AB, m fl Stall Futura KB, Forsmoo M & B

d

6 Basic Brew

Claes Sjöström

Henrik Hoffman

4ag

6/2620 V 4 Börjesson Bengt, Visby Dalarna Stall & Avel AB, Rättvik