Spelkalendern
Visby
Första start 17:45
LOPP
1
17:45
2
18:07
3
18:30
4
18:53
5
19:15
6
19:38
7
20:00
8
20:22
9
20:44

Spårtrappa - Presenteras av Sture Larssons Måleri AB
3-åriga och äldre 8.001 - 60.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030610 eller tidigare.
2120 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 20.000-10.000-7.500-6.000-5.000-4.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

13 Breathe of Love

Petter Karlsson

Thomas Jonsson

16.6a

13/2120 S 5 Persson Per-Olof & Linbäcke Lova Exhale HB,Tolg

2

11 Hellvis Victor

Claes Sjöström

Henrik Hoffman

16.8a

11/2120 V 5 Bernelind Anders, Alunda Bernelind Anders, Alunda

3

10 Puketorp Whitesock

Johan Wiman

Johan Wiman

16.9a

10/2120 V 4 Gotländskt Lantliv HB (Wiman J), m fl Good Anna, Ramkvilla

4

5 Volbeat

Jorma Kontio

Fanny Carlsson

16.9a

5/2120 V 5 Carlsson Fanny & Wernekull Anders Carlsson Fanny & Funck Anders

5

3 Digital Reliance

Isac Lindberg

Åsa Lindberg

16.9a

3/2120 S 5 Lindberg Åsa & Faltin Kent Allan Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

6

4 X.N.Boy

Thomas Jonsson

Thomas Jonsson

17.3a

4/2120 H 4 Stall Xnvillan HB, m fl Jonsson Thomas & Hoff Magnus

7

9 O.M.Genista

Eva Lundahl

Ann-Britt Hansson

17.3a

9/2120 S 5 Hansson Ann-Britt, Hemse Olsson Johan, Uddevalla

8

14 Raswill Raz

Micael Stjernström
Peter G Norman

Tjelvar Andersson

17.8a

14/2120 V 6 Andersson Tjelvar & Qvarnström C Andersson Tjelvar & Qvarnström C

8

6 Honey Lou

Leif K Karlsson

Leif K Karlsson

17.8a

6/2120 S 5 Gunnarsson Anette, Visby Martell Lena, Stånga

O

15 Ingoldicated

Martin Malmqvist

Johan Wiman

17.8a

15/2120 S 5 Wallin Nils-Gunnar, Visby Wallin Nils-Gunnar, Visby

O

8 Quesmy

Moa Jakobsson

Jimmy Hardingz

18.2ag

8/2120 S 5 Hardingz Jimmy, Visby Uterus Gruppen AB, Malmberget

O

7 Jamenvisst

Neng Wanlayaphol

Jenny Lundahl

18.6a

7/2120 S 5 Lundahl J,P&M, Nilsson M, Billström Y Grönström Sten & Irja

O

12 Neeskens

Kim Eriksson

Peter Munkhammar

20.8a

12/2120 V 4 Kettelvik AB, Visby Munkhammar Peter & Sandelius Anette

O

2 Peaky Blinder

Tina Thorson

Stefan Erlandsson

22.8ag

2/2120 S 4 Cavander Anne, Tärnsjö Eltito AB, Örbyhus

d

1 Nicke K.

Kenneth Gorski

Hans Karlsson

uag

1/2120 H 4 Keldergard Allan, Hemse Keldergard Allan, Hemse