Spelkalendern
Visby
Första start 17:45
LOPP
1
17:45
2
18:07
3
18:30
4
18:53
5
19:15
6
19:38
7
20:00
8
20:22
9
20:44

B-tränarserie - K150-lopp
3-åriga och äldre 30.001 - 1.000.000 kr i B-träning. I oavbruten B-träning fr.o.m. 210505. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030610 eller tidigare med högst 150 sulkylopp under 2020.
2120 m. Tillägg 20 m vid vunna 160.001 kr, 40 m vid 400.001 kr
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

9 Fossy Band

Alexandra Hellgren

Alexandra Hellgren

15.7

3/2140 S 10 Hellgren Alexandra, Visby Engberg Tommy, Stånga

2

4 G.K.Strateg

Dan Ottosson

Annika Nilsson

16.5

4/2120 V 10 Nilsson Minna & Annika Hillerlöv Björkman G & Björkman K

3

2 Lillvici

Mats Svanhall

Irene Svanhall

16.5

2/2120 V 6 Svanhall Irene, Fågelmara Svanhall Irene & Sohlström Jan

4

11 Autobahn

Martin Malmqvist

Stefan Adman

15.2

1/2160 V 8 Adman Stefan & Liza Ministry of Trot AB, Stockholm

5

14 Assumetoberich

Johan Wiman

Sandra Stuxberg

15.3

4/2160 V 9 Stall Stuxberg AB, Stuxberg & Hellgren Nyman Linda, Eskilstuna

6

15 Sheriffen

Thony Gottfridsson

Thony Gottfridsson

15.5

5/2160 V 10 Stall Sättra Mark - Thony & Ulla T & T Travservice KB, Kalmar

7

6 President Bubbel

Moa Jakobsson

Moa Jakobsson

16.9

6/2120 V 5 Jakobsson Moa, Visby Tegel Ann-Christin, Örebro

8

12 Nelle Pride

Robert Andersson

Lars Krister Angelhammar

15.6g

2/2160 V 13 Angelhammar LarsKrister&Nilsson Markus Grundström Per, Skurup

O

10 Lisa Will

Eva Lundahl

Ann-Britt Hansson

16.5

4/2140 S 9 Hansson Ann-Britt & Liljedahl Helena Petersson Roy, Asarum

O

13 Forever Newport

Sandra Blixt

Karin Hall

16.0

3/2160 V 9 Stall Hall Ter Borgh Peter S, Nederländerna

O

5 Helios K.

Johan Rosvall

Ann-Britt Hansson

17.9g

5/2120 V 10 Hansson Ann-Britt & Liljedahl Helena Keldergard Allan, Hemse

d

7 Deep Sea

Angelica Herlin

Alexandra Hellgren

11g

1/2140 V 7 Herlin Angelica, Visby Lisa och Victor AB, Nacka Strand

d

3 Solkattens Jasmine

Sofie Andersson

Anders Ahlneby

kubg

3/2120 S 4 Herrö Gård HB, Ösmo Bio Consulting i Söderköping AB

Struken

1 Iaintmissingu Ås

Johanna Nordenankar

Johanna Nordenankar - 1/2120 S 6 Nordenankar Johanna, Visby Lorentzon Ann-Christin & Magnusson J-E

Struken

8 Elvira Gamble

Isac Lindberg

Terese Ahrling - 2/2140 S 8 Ahrling Terese & Björklund Jacob Storstens el & entre HB, Norrtälje