Spelkalendern
Visby
Första start 17:45
LOPP
1
17:45
2
18:07
3
18:30
4
18:53
5
19:15
6
19:38
7
20:00
8
20:22
9
20:44

P21-lopp - Presenteras av Bergkvara Buss AB
3-åriga och äldre högst 400.000 kr med högst 300 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030610 eller tidigare.
2120 m. Tillägg 20 m vid vunna 60.001 kr, 40 m vid 150.001 kr
Pris: 12.000-6.000-4.200-3.000-2.500-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

3 Duke Snapper

Petter Karlsson

Alexandra Hellgren

16.7

1/2140 V 5 Hellgren Alexandra, Visby Stall Sillfrukost HB, Malmö

2

8 Dreamboy A.F.

Johan Wiman

Emma Gran

16.0

1/2160 V 7 Gran Emma, Dalhem Stall Anna Forssell AB, Skara

3

10 Gotländer

Kim Eriksson

Thomas Jonsson

16.3

3/2160 V 9 Travtränare Thomas Jonsson AB, Nybro Gländer Joakim, Visby

4

12 Super Steve

Robert Andersson

Robert Andersson

16.3

5/2160 V 6 Odder Anette & A Maja Martell Lena, Stånga

5

11 Lovely Jons

Thomas Jonsson

Thomas Jonsson

16.3g

4/2160 S 9 Travtränare Thomas Jonsson AB, Nybro Jonsson Thomas, Nybro

6

5 Castor Miguan

Mats Svanhall

Irene Svanhall

17.3

3/2140 V 6 Svanhall Irene, Fågelmara Melzén Gunilla,Johansson & Svensson

7

15 Hillton Band

Alexandra Hellgren

Alexandra Hellgren

17.0

8/2160 V 8 Hellgren Alexandra, Visby Engberg Tommy, Stånga

8

13 Bellzapp

Claes Sjöström

Henrik Hoffman

17.1

6/2160 V 9 Nilsson Ove & Evaldsson Magnus Orneklint Lennart & Evaldsson Magnus

O

7 Dream Brodda

Roger Hassborg

Roger Hassborg

18.3

5/2140 S 6 Hassborg Roger, Visby Brodda International HB, Lund

O

6 Global Valuation

Eva Lundahl

Jan-Åke Hoas

22.6

4/2140 V 6 Hoas Jan-Åke & Karlsson Harry Global Farm AB, Nacka Strand

O

9 Capone Sisu

Johan Rosvall

Michael Elmnert

ug

2/2160 V 9 Elmnert Michael, Visby Sisyfos Breeders AB, Sigtuna

d

1 Jordan Star

Kenneth Gorski

Hans Karlsson

kubg

1/2120 V 5 Kling Camilla, Göteborg Kling Camilla, Göteborg

d

2 Malou Cheri

Stephanie J Werder
Martin Malmqvist

Lars Krister Angelhammar

kubg

2/2120 S 5 Grönviks Racing Stable AB, Hasslarp Eriksson Christoffer &Dimming Ekdahl K

d

4 Calluna

Ebba Bohman

Bengt-Åke Larsson

kubg

2/2140 S 8 Bohman Ingrid & Ebba Bohman Ingrid & Ebba

Struken

14 Lolita Tooma

Jorma Kontio

Anders Ahlneby - 7/2160 S 6 Herrö Gård HB, Ösmo Oxalis AB, Bromma