Spelkalendern
Visby
Första start 17:45
LOPP
1
17:45
2
18:07
3
18:30
4
18:53
5
19:15
6
19:38
7
20:00
8
20:22

Amatörklubbens Pokallopp 2021 presenteras av Bergkvara Buss AB - B-tränarlopp (Endast Visby-kuskar)
3-åriga och äldre 30.001 - 400.000 kr i B-träning. I oavbruten B-träning fr.o.m. 210616, körda av B- eller K- licensinnehavare. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030722 eller tidigare.
2120 m. Tillägg 20 m vid vunna 150.001 kr
Pris: 35.000-17.500-11.000-7.500-6.400-5.400-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

8 R.K.Rapida

Moa Jakobsson

Anette Ekström

14.5

3/2140 S 7 Pålerfält Anders, Sandviken Ryka Invest AB, Eskilstuna

2

1 Lillvici

Martin Malmqvist

Irene Svanhall

15.4

1/2120 V 6 Svanhall Irene, Fågelmara Svanhall Irene & Sohlström Jan

3

5 Superiore

Eva Lundahl

Emma Holmquist

16.5g

5/2120 V 5 Holmquist Emma,Ottosson D & Torsson A Ved & Trav i Gustafs AB

4

6 Lisa Will

Johan Rosvall

Ann-Britt Hansson

16.0

1/2140 S 9 Hansson Ann-Britt & Liljedahl Helena Petersson Roy, Asarum

5

9 Fossy Band

Neng Wanlayaphol

Alexandra Hellgren

16.2

4/2140 S 10 Hellgren Annika, Visby Engberg Tommy, Stånga

6

14 Capone Sisu

Anna Axelsson

Michael Elmnert

16.5

9/2140 V 9 Elmnert Michael, Visby Sisyfos Breeders AB, Sigtuna

7

13 Sir Francis Bacon

Patrik Franzén

Anette Ekström

17.2g

8/2140 H 8 Ekström Anette, Sandviken Ekström Anette, Sandviken

8

3 Lady Jewel

Sandra Blixt

Jan Åke Blixt

18.0

3/2120 S 7 Stall Janka KB & Olander Lars Olander Lars & Gunilla

O

12 Vicini Axang

Alexandra Hellgren

Alexandra Hellgren

17.8g

7/2140 S 8 Herlin Angelica, Visby Herlin Angelica & Hellgren Alexandra

O

2 Red Pond Phoenix

Emma Gran

Maria Cedergren

18.6

2/2120 V 7 Cedergren Maria, Visby Hurny Katrin & Nygren Patrik

O

7 Lotus Exige

Ebba Bohman

Bengt-Åke Larsson

18.5

2/2140 V 9 Larsson Bengt-Åke, Visby Larsson Bengt-Åke & Jakobsson K-A

O

4 Helios K.

Sofia Blixt

Ann-Britt Hansson

19.4g

4/2120 V 10 Hansson Ann-Britt & Liljedahl Helena Keldergard Allan, Hemse

O

10 Star Commander

Thomas B Pettersson

Göran Hedrén

19.3

5/2140 V 10 Hedrén G, Smidt R & Eriksson L Jorland Clarence, m fl

O

15 Bear My Name

Annika Nährström

Pär Hassborg

19.3

10/2140 V 7 Hassborg Fanny, Visby Johansson Olle & Persson Johnny

d

11 Deep Sea

Johan Franzén

Alexandra Hellgren

15g

6/2140 V 7 Herlin Angelica, Visby Lisa och Victor AB, Nacka Strand