Spelkalendern
Visby
Första start 17:45
LOPP
1
17:45
2
18:07
3
18:30
4
18:53
5
19:15
6
19:38
7
20:00
8
20:22

Gotlandsflis - Spårtrappa
3-åriga och äldre 125.001 - 650.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030722 eller tidigare.
2120 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

7 Happy Romeo

Claes Sjöström

Henrik Hoffman

12.9a

7/2120 V 6 Stall Citron AB & AB Glömminge Kvarn Stall Citron AB & AB Glömminge Kvarn

2

8 Isi Band

Thomas Jonsson

Thomas Jonsson

13.7a

8/2120 S 7 Travtränare Thomas Jonsson AB, Nybro Engberg Tommy & Mählqvist Dorthy

3

6 Enjoy's Topnotch

Torbjörn Östergren

Torbjörn Östergren

14.3a

6/2120 V 8 Andersson Inge, Visby Palm Lars

4

10 Misirlou

Ebba Bohman

Bengt-Åke Larsson

14.8a

10/2120 S 8 Larsson Bengt-Åke, m fl Eriksson Ulf, Sandviken

5

3 Livi Memory

Dagfinn Aarum
Richard L Jansson

Patrik Jacobsson

15.0a

3/2120 S 7 Njorum AB & Ramshammar Lantbruks AB Lisa och Victor AB, Nacka Strand

6

15 Ottilia Fri

Johan Rosvall

Ann-Britt Hansson

15.1a

15/2120 S 6 Rosvall Johan & Liljedahl Helena Stall Fri HB, Stånga

7

14 Maverick Dream

Eva Lundahl

Göran Hedrén

15.1ag

14/2120 V 8 Hedrén Göran, m fl Nielsen Jens Aage, Danmark

8

4 Rivancer

Peter Nilsson

Susanne Gustafsson

15.1a

4/2120 V 13 Nilsson Peter & Gustafsson Susanne Olofsson Ronny & Vanja

O

5 Bellzapp

Petter Karlsson

Henrik Hoffman

15.2a

5/2120 V 9 Nilsson Ove & Evaldsson Magnus Orneklint Lennart & Evaldsson Magnus

O

1 Ivar A.E.

Isac Lindberg

Åsa Lindberg

15.2a

1/2120 V 8 Lindberg Åsa, m fl Lillje Anders, Arboga

O

12 Antonio Am

Jan-Åke Hoas

Jan-Åke Hoas

15.3ag

12/2120 V 11 Hoas Jonna, Visby Am Bloodstock AB, Stockholm

O

11 Hennig Lixarve

Johan Wiman

Johan Wiman

15.4a

11/2120 H 8 Gotländskt Lantliv HB (Wiman J), m fl Gotländskt Lantliv HB (Wiman Johan)

O

13 Simb Murdoch

Mattias Eriksson

Mattias Eriksson

15.5a

13/2120 V 7 Eriksson Mattias & Luks Josefin Lindh Ulrik & Ylva

O

2 Barracuda Bac

Patrik Franzén

Henrik Hoffman

15.8a

2/2120 V 9 Börjesson Bengt, Visby Wilhelmsson G & HB Sohala Consult

O

9 Falcon Scott

Johan Franzén

Sofie Jonasson

17.1a

9/2120 V 10 Jonasson Sofie, Hemse Funck Kaj, Hemse