Spelkalendern
Visby
Första start 18:30
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:15
4
19:38
5
20:00
6
20:22
7
20:44
8
21:05

Spårtrappa - Presenteras av Flexhuset
3-åriga och äldre 100.001 - 325.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 040505 eller tidigare.
2120 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-3.000-3.000 kr (8 priser). Lägst 1.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

4 Alfas Lucky Luke

Johan Wiman

Johan Wiman

15.1a

4/2120 V 6 Nyckelhästen HB, Kalmar Fermskog Magnus, Lenhovda

2

1 Perfect Relation

Eva Lundahl

Eva Lundahl

15.4a

1/2120 V 6 Lundahl Eva & Gahnström Kenneth Ternström Mats & Patrik Rössel AB

3

7 Bottnas Gambler

Sandra Nordemo

Henrik Hoffman

15.6a

7/2120 V 6 Stall Escapade Stall Escapade AB, Norrtälje

4

5 Alakazam Jons

Kenneth Gorski

Thomas Jonsson

15.6a

5/2120 V 6 Travtränare Thomas Jonsson AB, Nybro Jonsson Thomas, Nybro

5

14 Stojweiler One

Claes Sjöström

Henrik Hoffman

15.6a

14/2120 V 6 Stojweiler HB, m fl Stojweiler HB, Tyresö

6

13 Bottnas Felicia

Alf Nordemo

Alf Nordemo

15.7a

13/2120 S 7 Stall Escapade Stall Escapade AB, Norrtälje

7

15 Cobbys Forever

Petter Karlsson

Bengt Björkegren

15.8a

15/2120 S 5 Björkegren Bengt & Britta W&W Communicate AB & Willes Renée

8

11 Nidalee

Moa Jakobsson

Fanny Carlsson

15.8a

11/2120 S 6 Hallin Moa, Visby Hoas Jan-Åke, Klintehamn

0

10 R.K.Rainbow

Micael Stjernström

Fredrik Gränefjord

15.8a

10/2120 S 6 Gränefjord Fredrik, Visby Ryka Invest AB, Eskilstuna

0

9 Hellvis Victor

Patrik Franzén

Henrik Hoffman

16.1a

9/2120 V 6 Bernelind Anders, Alunda Bernelind Anders, Alunda

0

2 Breathe of Love

Stefan Persson

Thomas Jonsson

16.3a

2/2120 S 6 Persson Per-Olof & Linbäcke Lova Exhale HB,Tolg

0

12 Young Yade

Victor Rosleff

Henrik Hoffman

16.3a

12/2120 S 4 Team Hoffman HB, Tingstäde Hoffman Henrik & Leo, Högberg Maria

0

6 Basic Brew

Jens Laursen

Henrik Hoffman

16.4a

6/2120 V 5 Börjesson Bengt, Visby Dalarna Stall & Avel AB, Rättvik

0

3 Tom Tom Club

Torbjörn Östergren

Torbjörn Östergren

16.6a

3/2120 V 7 Dahlbom Erland, m fl (Östergren T) Deseks AB, Vara

0

8 Spider G.G.

Minna Nilsson

Annika Nilsson

16.8a

8/2120 S 6 Nilsson Minna, Borgholm Gunnarsson Gabriella, Hultsfred