Vinstrikaste varmblod
150.000 kronor
Västerboonthenews (e. Credit Winner) 1.13,0a/2.140 meter – Åby
Tränare: Lars Brindeborg, Halmstad Körsven: Örjan Kihlström, Solvalla
125.000 kronor
Angle of Attack (e. Scarlet Knight) 1.13,8a/2.640 meter – Åby
Tränare och körsven: Robert Bergh, Åby
110.000 kronor
Global Trust (e. Yankee Glide) 1.12,1a/1.640 meter – Åby
Tränare: Timo Nurmos, Solvalla Körsven: Jorma Kontio, Solvalla
100.000 kronor
Gomez (e. Ready Cash) 1.15,1/2.660 meter – Åby
Tränare: Dan Widegren, Halmstad Körsven: Christoffer Eriksson, Jägersro
Rawindski (e. Raja Mirchi) 1.14,7/2.640 meter – Åby
Tränare och körsven: Veijo Heiskanen, Åby
Kash Brodda (e. Ready Cash) 1.12,9a/2.140 meter – Åby
Tränare och körsven: Peter Untersteiner, Halmstad
Ulriika Highness (e. Love You) 1.14,2/2.160 meter – Åby
Tränare: Lars Brindeborg, Halmstad Körsven: Stefan Söderkvist, Åby
Olle Rols (e. Ready Cash) 1.13,8a/2.140 meter – Åby
Tränare: Mats Rånlund, Jägersro Körsven: Peter Ingves, Halmstad
Snabbaste varmblod
Global Trust (e. Yankee Glide) 1.12,1a/1.640 meter – Åby
Tränare: Timo Nurmos, Solvalla Körsven: Jorma Kontio, Solvalla
Kash Brodda (e. Ready Cash) 1.12,9a/2.140 meter – Åby
Tränare och körsven: Peter Untersteiner, Halmstad
Västerboonthenews (e. Credit Winner) 1.13,0a/2.140 meter – Åby
Tränare: Lars Brindeborg, Halmstad Körsven: Örjan Kihlström, Solvalla
Angle of Attack (e. Scarlet Knight) 1.13,8a/2.640 meter – Åby
Tränare och körsven: Robert Bergh, Åby
Olle Rols (e. Ready Cash) 1.13,8a/2.140 meter – Åby
Tränare: Mats Rånlund, Jägersro Körsven: Peter Ingves, Halmstad
Snabbast och vinstrikaste monté
Diora Sound (e. Ken Warkentin) 1.14,3a/2.140 meter – Åby
Tränare: Anders Zackrisson, Kalmar Ryttare: Clara Jonasson, Halmstad
Snabbaste kallblod
Karlängs Linda (e. Karlängs Elden) 1.27,2/2.160 meter – Bollnäs
Tränare: Anders Nilsson, Bergsåker Körsven: Kjell Svanstedt, Bergsåker
Vinstrikaste kallblod
35.000 kronor
Sjö Vinn (e. Lome Kongen) 1.29,1/2.700 meter – Bollnäs
Tränare: Öystein Tjomsland, Bergsåker Körsven: Jimmy Jonsson, Bergsåker
Sammanfattning
Segerrikaste körsven:
Två segrar: Stefan Söderkvist, Peter Ingves
Segerrikaste tränare:
Två segrar: Lars Brindeborg
Segerrikaste avelshingst:
Fyra segrar: Ready Cash