Du är inloggad på Sulkysport.se - men du har ingen aktiv prenumeration.
Fokustema
Suur-Hollola
Läs senare

Suur-Hollola: Midnatt mitt på dagen

Midnight Hour (e. Diesel Don) var bara bäst för Ilkka Nurmonen i den tredje och sista semifinalen till Suur-Hollola. Trots att hästen fick gå utvändigt om ledande favoriten Venice (e. Quite Easy) avgjorde han sista biten på 1.14,0a/2.140 meter.
Av
Ola Lernå
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

SulkyProfiler

Philip Di Luca

Vi på Sulkysport tar dig med på  framtidens  resa! Följ nio tränare när de delar med sig av sin vardag och sin strävan framåt via sina sociala medier-kanaler. Som trogen läsare av Sveriges oberoende travmedia får du dessutom kontinuerliga uppdateringar om deras verksamheter i vardag och tävling.