Spelkalendern
Jägersro
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:43
12
19:02

3-åriga och äldre 75.001 - 400.000 kr. Körsvenskrav kat. 1. Körsvenner födda 031030 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 150.001 kr
Pris: 100.000-50.000-29.000-17.500-11.500-9.000-5.500-4.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

3 Robertson(DE)

Björn Goop

Björn Goop

14.7

3/2140 V 3 Labordus Nils, Nederländerna Labordus Nils, Nederländerna

2

2 Aberdeen Face

Adrian Kolgjini

Adrian Kolgjini

14.8

2/2140 V 3 Dorisol AB, Whap Capital AB &Elloan AB Kolgjini Lutfi & Svensson Anna

3

5 Stenson

Thomas Uhrberg

Thomas Uhrberg

14.3

1/2160 V 4 Thomas Uhrberg AB, Munka-Ljungby Thomas Uhrberg AB, Munka-Ljungby

4

9 Caviar D.K.(DK)

Jeppe Juel

Jeppe Juel

14.3

5/2160 V 7 Team Juel, Danmark Dansk Uppfödare

5

14 Beckham(IT)

Johnny Takter

Magnus Dahlén

14.4

10/2160 H 4 No.Ma.Farm S.R.L., Italien Copelan S.R.L., Italien

6

7 Niras Donatello

Kim Eriksson

Johanna Johansson

14.4

3/2160 V 5 Johansson Johanna & Riwer, Karlsson S Olovsson Björn & Olofsson Mirjam

7

12 Cadiz(DK)

Flemming Jensen

Flemming Jensen

14.5

8/2160 V 7 Stald Saltum, Danmark Dansk Uppfödare

8

13 Teton Nikkis Man

Erik Adielsson

Ola Samuelsson

14.6

9/2160 V 5 Teton Stables AB, Götene Teton Stables AB, Götene

O

1 Jefferson Boko

Peter Ingves

Jörgen Lorentzen

15.3

1/2140 H 5 Team Lorentzen AB, Bjuv Boko Stables Holland BV, Nederländerna

O

11 Mister K.O.Z.

Conrad Lugauer

Conrad Lugauer

15.5

7/2160 H 4 Stall Legolas Tellner Håkan & Liselotte

O

8 Anxious to Matters

Hanna Lähdekorpi

Hanna Lähdekorpi

17.4g

4/2160 V 4 Holm HästgårdenAB&KM Hästfarm i HolmAB Fällström Björn, Sollentuna

O

4 Dynamic Twister

Johan Untersteiner

Johan Untersteiner

20.1g

4/2140 V 4 Invexbo AB & Boris L Konsult AB Viertmann Helmut & Klotzbücher Carolin

d

15 Protector Tile

Christoffer Eriksson

Christoffer Eriksson

10g

11/2160 V 4 Stall Grappa AB&Chistoffer Eriksson AB Vestmarka AB, Vinninga

Struken

6 Backer T.R.

Stefan Persson

Björn Lindblom - 2/2160 H 4 After Eight Racing HB, Malmö Scuderia Erreti, Italien

Struken

10 Wasted Time Ås

Kevin Oscarsson

Dick Robertsson - 6/2160 V 5 Stall Bortkastad Tid HB, Växjö Lorentzon Ann-Christin & Magnusson J-E